SGK'daki memur böbrek nakli olanlar malulen emekli olamaz diyor. Ne yapmalıyım?

arkadaşlar benbugün ssk ya gitim böbrek nakli olanlar malulen emekli olabilirmi diye sordum ordaki memurlar yok öyle birşey dedi bana diyalize balananlara vardedi bende peki resmi gazetede yayınladı bu kanun dedim ve nakilli hastalara hastane 100 de 70 rapar veriyormuşdedi versindiyor ssk memuru isterse 100 de 100 versin diyor ne yapmamizlazım bi yardımcı olur musunuz

Oradaki memur önce kanunları, yönetmelikleri okusun. Oturduğu yerden icat çıkarmasın.
16 aralık 2010 tarihli sağlık kurulu raporlarını düzenleyen yönetmelik çok açık olarak nakil sonrası %70 sakatlık oranı verilir diyor. Memurun dediği değil sakatlık oranı cetvelinin dediği önemlidir. Ayrıca malulen emeklilik için arnan şartlardan dahi haberi yokmuş. Çok cahil bir memura denk gelmişsin. O memura laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor olur. onunla muhatap olma bir üst memura çıkıp derdini anlat.

halil bel nasıl biryol takip etmemizlazım tekrar oraya gitti gimizde yine o memura yönlen dirirseler ikinci birşeydaha sorayım bu emeklilik yasası torba kanununda çıktı heralde o mayısta bitiyor yanılmıyorsam ozamana kadar emmekli olmayanlar birdaha olamayacakmı yoksa budevam edecekmi TEŞEKÜRLER

şunu demek istedim halil bey bildigim kadarıyla bu böbrek nakili olanların emeklilik yasası bu torba yasasından çıktı bir çok kişi mayısta torba yasası bitiyor diyorlar o damı kalkacak ozaman BİRDE şunu sorayım 3600 günü doldur dugumda 15 yıl üzerinden emekliye ayrılabilirmiyim TEŞEKÜRLER

Yok yok böbrek nakli olanların malulen hakkı olma hakkı torba yasayla değil sağlık kurulu raporlarında yapılan düzenlemeyle getirildi. Torba yasa ile alakası yok.

Geri