SHÇ çalışanı aynı evde sadece bir kişiye bakım maaşı bağlanır dedi?

ilknurhemşire

Üye
Üye
bir yakınım baba ve annesi için özür raporu aldı.bakıma muhtaç %100 oranlı.sosyal hizmetlere başvurdu.ancak ordaki memur sadece biri için bakım parası veririz demiş.bu doğrumu sadece bir kişi içinmi veriliyor bakım parası beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesinlikle yanlış bilgi. Aynı evde yaşayıpta 2-3 kişi için ayrı ayrı bakım maaşı alınabilir. Alan yüzlerce kişi var. SHÇ çalışanı bunu hangi yasaya-yönetmeliğe dayanarak söylemiş?

ilknurhemşire

Üye
Üye
evrakları vermeye giden kızına öyle denmiş. o da anne ve babasının ilaçlarının bazılarını devlet ödemiyor parayla alıyorum demiş o konu bizi ilgilendirmez diye bir cevap almış.bu konuda ne yapmamız lazım.annede babada alzheimer hastası ayrıca felçliler.bakıma muhtaç kendi başına yaşayamayacak durumdalar sadece babanın bağkur maaşı var o da en düşük maaştan ev kira.şimdi sadece sosyal hizmet memurunun keyfine mi kaldı olay biz kendimizi nasıl savunabiliriz kime başvuralım acaba?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Memuru es geçip direk SHÇ müdürüne çıkınız. Yasal olarak aynı evde yaşayan 2 kişiyede bakım maaşı bağlanacağını ancak SHÇ memurunun bağlanamaz dediğini söyleyip mağduriyetinizin giderilmesini isteyin. Bizdeki memurlar genelde kraldan çok kralcı olurlar.

star trek

Üye
Üye
Aynı evde yaşayana, iki ayrı bakıcı parası vermek pek mantıklı gelmedi bana?

Prosedürü, yönetmeliği bilmem ama verirlerse mantık dışıdır.

Bu ödenen maaş olmadığı için mantıksız. Bakıcı ücreti nihayetinde...?

alakasi

Üye
Üye
star tek kardeş senin tuzun kuru galiba agır engelli herbireyin bu haktan yararlanması gerek cünki bu kişilerin bakımıda zor masrafıda zizin butür bir engeliniz yok galiba olsa idi böyle düşünmezdiniz devlet zaten gelir kriteri ve şartları sunmuş bireyin hakı ise kac kişi olursa olsun alır böyle bir kısıtlama yok ne genelgesinde ne başka biyerde o iş güzar memurun safsatası alamazsın demesi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici

Bu konuda kişisel kanaatlerin bir önemi yok. Yasalar yönetmelikler ne diyorsa o.

star trek

Üye
Üye
Bu konuda kişisel kanaatlerin bir önemi yok. Yasalar yönetmelikler ne diyorsa o.

Bende onu diyorum. Yasa yapma yetkisini beşere verirsen işin böyle ...ku çıkar.

Böyle saçma yönetmelikmi olurmuş. 400 tl altında kazanmayan bakıcı tutabilir diye?
Adaletsizlik adam boyu. Ahmet' e ver. Mehmet' e verme..?
Bir hasta bakıma muhtaçlık varsa bunun gelirle alakası olamaz.
Siz zengine kamu hastanesinden faydalanamazsın diyebiliyormusunuz? Hayır.
O zaman atıyorum 401 tl geliri olanın suçu ne?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Senin savunduğun şeylerin yeri bu konunun altını değil. Vatandaş gelmiş evde bakım ücreti için bir soru sormuş. Bizde mevcut yasa ve yönetmeliklere dayanarak o soruya yanıt veriyoruz. Bize düşende o zaten.
Bakım ücretlerinden kimlerin yararlanması gerektiği, mevcut düzenlemenin eleştirisi elbette yapılabilir. Fakat onun için ayrı bir başlık tartışmak lazım.

alakasi

Üye
Üye
kardeşim bu startrek kardeşimiz biraz ucuk düşünüyor en geli maaşıda bakım maaşıda şartlar ve gelir kriterlerinede bakılarak veriliyor ozaman engelli maaşıda baglana bilir maddi durumu iyi olan birine hiçbir şeyde gelir kıriteri aranmasın ozaman bu şekilde düşünce yapısı olamaz engelli ve bakıma muhtaclara bukişiler calışamadıkları ve aileleri alt gurup olduk ları için devlet destek oluyor bu arkadaşta işi sulandırıyor sade bu konuda degil yazdıgı bütün konulara bakın hep bir aykırılıkvar 4 yazıyazmış herbiri birbirinden aykırı allah akıl fikir ihsan eylesin

alakasi

Üye
Üye

sen eglencelik yer ara yardımcı olacak san bildigin varsa paaylaş yoksa ben böyle düşünüyorum bence şöyle olur demekle olmaz biliyorsan konuş bil miyorsan sus adam sansınlar ben sadece ucuk laflarına kızdıgımdan cevap yazıyorum ayrıcada senin engelli oldugunuda sanmıyorum

Tekerlekli Sandalye