Sıfır otamobilimin boyası şimdiden kalkmaya başladı

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
Arkadaslar gunaydın,

sizinle yasadıgım bır konuyu paylasmak ve danısmak ıstedım.sorun şu:aracımı sıfır olarak ocak ayının 24 de aldım.6cı ayda farkettım yıkama esnasında kılcal damar gıbı ufak bır catlama.goturdum servıse baktılar komple kaput boyası dendı ama elleme kalsın bırsey olmaz dedıler.ustelemedım.ta ki 2 hafta oncesıne kadar.başka bir yerınde ,bu sefer cıddı boya kabardı para buyuklugunde.gectıgımız gunlerde halıyle arabanın boyası yuzunden sıkıntılar cektım.hyundai merkeze bıle sıkayette bulundum.fakat resımlere bakarak.kuş pisliği solendı.ve garantı dısı dılersenız servıste ucretlı boyatabılırsınız dedıler.araya bır tanıdık girerek garantıden kaputum boyandı.dun geldı aracım boyası guzel olmus fakat etrafını dolastım bırde ne gorım.ön tanponda farın altında bır ufak ız ve baloncuklar resmını cekıp gonderdım arabayı teslım eden cocuklara.vernık kabarmıs dedıler.tas vurmus o yuzden kabarma yapmıs.krıze gırdım 1 saat anca olmus arac eve gırelı ısten gelıyorum bunu goruyorum.peki ne olucak dedım.tazzıklı su vurdurma.boya dedıler gene aracım daha 7 aylık ve hevesım kaçtı resmen.hayır 7 aydır hıc bır kazam olmadı cok sukur.hep benım dısımda olan sorunlar.motordu dıger calısma aksanlarındada sorunla karsılasmadım tek sorun boya olayı :(
20140819_181753.jpg
2014-07-27 13.23.54.jpg
20140902_071300.jpg
20140901_193232.jpg

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
7 Aylık bir otomobilin boyasında butürden sorunlar yaşanması imkansız. Kesinlikle imalatta daha doğrusu boyamasında bir sorun vardır. Ben olsam hiç boya sürdürmeden yenisiyle değiştirilmesini isterdim. Zira araç satılırken alıcı mutlaka boya vurulup vurulmadığına bakıyor. Ve orjinal boyalı araçlar daha çok tercih ediliyor. Aracın değiştirilmesini yada firma tarafından yeniden baştan aşağı boyanmasını isteyin. Kabul etmezlerse tüketici haklarına gideceğinizi söyleyin.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Rüzgar Gülü,

:) ne hoş okuyunca bayağı keyiflendim yani herkesin derdi keşke sıfır kilometre araç alabilsede sorunu kabaran boyası olsa demek geliyor içimden.

Arkadaşım şaka bir yana üzülme, dertlenme ama bir an önce aldığın otomobil bayisine durumu bildir gerekirse Tüketici hakem heyetine kadar gidip mahkeme dahi açabilirsin. Bu konuda hiç tereddütün olmasın çünkü firma kullanımdan kaynaklanmayan her tür sorunu gidermek zorunda hatta kaza sonucu boyanın dökülmesi sözkonusu olsaydı bile kasko bu zararı karşılayacaktı.

Haklarını bırakma, bu zamanda sıfır araç sahibi olmak kolay değil kimbilir ne hayallerin vardı kırmalarına izin vermemelisin.

Sana arabanla mutlu, sağlıklı , neşeli yolculuklar diliyorum...

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
sıkayette bulundum arkadaslar.ama dıs etkenler deyıp garantıden boyandı.malesef pısman oldum aldıgıma bole sorunlar yasıyacagımı bılmıyordum.sımdı satsam satamıyorumda cok zararım olucak.aracımı cok severek bır hevesle aldım.65 bin tldı.43 tl ye ındırıldı.tertıpattı falan 44 oldu.faızdı derken 49 oldu :)
öduyorsun zorluklarla ustune bole seylerı yasamak sınırlerımı bozuyor.ınan bınemedım pazartesı getırdıler.herkesın arabası dısarda sankı bı benım araba dısarda.kus pıslıgı sankı bı bende etkı edıyor.ya dun gıttım sımdı gordukce sılıyorum. gene dun kaputta vardı sıldım ve leke seklınde bırsey kaldı.harelı gıbı.ya ben cıddı cok sıkıldım.psikolojımı bozdu bu arac.oturup sınırden aglıyorum.bırseyde yapamıyorum.guya haftaya cumartesı boya korumaya goturcem.1 hafta daha saglam durursa.

murat tarsuslu

Üye
Üye
aman ne üzücü ne üzücü!! kardeş bir şekilde bu sorununu çözersin. yaşadığımız dünyada ekmek ve su bulamayan insanlar var ve sen neredeyse arabanın boyası için canına kıymaya niyetlenmişsin. allaha aşkına git derdini tüketici hakem heyetine anlat... ondan sonra da uzman bir psikologa görünmen iyi olacaktır sanırım..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Günümüz dünyasında "otomobil" bir lüks değil "bir ihtiyaçtır" İnsanlar dişinden tırnağın ayırıp binlerce tl harcayıp araç alıyor ve aldığı araçta imalat hatası oluyorsa hakkını nasıl arayacağını sormasından daha doğal birşeyde olamaz. Ayrıca size göre sorun olmayan birşey bir başkası için sorun olabilir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
size göre sorun olmayan birşey bir başkası için sorun olabilir.

İşte bütün olay sadece bu arkadaşlar herkes kendi derdine yoğunlaşır ve bir başkasının derdi kimseye büyük gelmez. Bu site aslında gerçek yaşamdan kesitler şeklinde yani forumda yazılan her yorum yada yanıt bana bankada her gün yaşadığım olayları hatırlamama ve gülümsememe yolaçıyor. Gerçek herkesin kendi sorunuyla nasıl başa çıkabilmesinde saklıdır ama madem bu site engelleri aşabilmek için var o zaman birimizin sorunu aslında hepimizin sorunu olarak algılansa? çözüm üretilmeye çalışılsa çok daha faydalı olmaz mı?

Okuduğumda önce bende gülümsedim elimde olmadan verdiğim insanca bir tepkiydi tıpkı sevgili üyemiz murat tarsuslunun tepkisi gibi ama hayatın içinde mizahta var o yüzden arada gülümseyerek yaklaşabilmek gerekir diye düşünüyorum.

Herkes kendi düşüncesini karşısındakini kırmadan, incitmeden dile getirebilmeli bu yönüyle biraz aşırıya kaçmış olsa da üyelerin tepkilerinin silinmemiş olmasından mutluluk duydum.

Sn. Halil Yılmaz nam-ı diğer öz ağbim olsa ancak bu kadar sevebilirim dediğim yöneticime arada üyelere birazcık daha ılımlı yaklaşılmasını talep etmek istiyorum yeri gelmişken özellikle evde bakım maaşı yatan iller sayfalarında. İnsanlar bir şekilde deşarj olsunlar, birbirleriyle şakalaşan üyelerin yorumlarını okumak ve aslında hepsinin ortak sorunu olan bir olaya bile bakış açılarındaki farklı yaklaşımlarını incelemek bana huzur veriyor yani ben o sayfalara girip okuduğumu pek belli etmiyorum ama bence fazladan yazılan her yorum öylece kalmalı, silinmemeli diye düşünüyorum.

Bazen hayatta en büyük dostluklar, arkadaşlıklar bir kavgayla yada küçük bir tartışmayla başlayabiliyor. Bu yüzden üyelerin kendi aralarında yorumlaşmalarına müdahale etmediğin için kendi adıma teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın, paylaşımla kalın,

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
size göre sorun olmayan birşey bir başkası için sorun olabilir.

İşte bütün olay sadece bu arkadaşlar herkes kendi derdine yoğunlaşır ve bir başkasının derdi kimseye büyük gelmez. Bu site aslında gerçek yaşamdan kesitler şeklinde yani forumda yazılan her yorum yada yanıt bana bankada her gün yaşadığım olayları hatırlamama ve gülümsememe yolaçıyor. Gerçek herkesin kendi sorunuyla nasıl başa çıkabilmesinde saklıdır ama madem bu site engelleri aşabilmek için var o zaman birimizin sorunu aslında hepimizin sorunu olarak algılansa? çözüm üretilmeye çalışılsa çok daha faydalı olmaz mı?

Okuduğumda önce bende gülümsedim elimde olmadan verdiğim insanca bir tepkiydi tıpkı sevgili üyemiz murat tarsuslunun tepkisi gibi ama hayatın içinde mizahta var o yüzden arada gülümseyerek yaklaşabilmek gerekir diye düşünüyorum.

Herkes kendi düşüncesini karşısındakini kırmadan, incitmeden dile getirebilmeli bu yönüyle biraz aşırıya kaçmış olsa da üyelerin tepkilerinin silinmemiş olmasından mutluluk duydum.

Sn. Halil Yılmaz nam-ı diğer öz ağbim olsa ancak bu kadar sevebilirim dediğim yöneticime arada üyelere birazcık daha ılımlı yaklaşılmasını talep etmek istiyorum yeri gelmişken özellikle evde bakım maaşı yatan iller sayfalarında. İnsanlar bir şekilde deşarj olsunlar, birbirleriyle şakalaşan üyelerin yorumlarını okumak ve aslında hepsinin ortak sorunu olan bir olaya bile bakış açılarındaki farklı yaklaşımlarını incelemek bana huzur veriyor yani ben o sayfalara girip okuduğumu pek belli etmiyorum ama bence fazladan yazılan her yorum öylece kalmalı, silinmemeli diye düşünüyorum.

Bazen hayatta en büyük dostluklar, arkadaşlıklar bir kavgayla yada küçük bir tartışmayla başlayabiliyor. Bu yüzden üyelerin kendi aralarında yorumlaşmalarına müdahale etmediğin için kendi adıma teşekkür ederim.

Sevgiyle kalın, paylaşımla kalın,

Selamlar Gazoz Ağacı,
Bu mesajdan alıntı yaparak ve bir tebessümle size katılıyorum. Mesajın özünü kısaca anlatması bakımından yazıyorum: kiminin ekmeği bayat; kiminin pırlantası ufak :)

Tekerlekli Sandalye