Sigorta başlangıcı 2004 olan biri kaç yıl sonra emekli olur?

selamlar abi benım sorum sakatlık vergi indiim hakkında: temmmuz 01 2012 itibarıle vergi indiim basvurdum ve eylülde aradım onaylanmıs 3gruptan konyaya gonderıldıgını söledıler ve kasımda aradım 10cu ayda işyerıme gonderıldıgını söledıler ama daha bır sonuc yok.2004 ten sıgorta baslangıcım var ama 4 bes sene calısmadıgım gun ler var onu nasıl kapatılır ve nezaman emeklilik basvuruda bulunabılırım saygılarımla abı ve kac tl aylık vergi indiirmden bana verırler . cok teşekkürler.

İlk sigortalılık tarihinizi ay/gün/yıl olarak ve sakatlık oranınızı yazınız. Ona göre bilgi vermeye çalışalım.

Sakatlık indiriminiz onaylanmış. İşlem bitmiş. Ozel sektörde calisiyor iseniz maaşınıza fark yatırmayabilirler. Sizin elinizde bulunması gereken dosya, islerinizden sakantliginizin onayladığı vergi indirim eğlesinin bir fotokopisini yanınıza alın ve calışma hayatınız boyunca iyi saklayın.

2004 den bu yana çalıştığınızı belirtmiştiniz bu vergi indirimi size engel olmaz. Temmuz ayında başvuruda bulunmanız gecmisi kapsar. Yani bu vergi indirimi 2004 den beri geçerli kabul edilir. Ancak toplu para vermezler. Dolayısıyla vergi indiriminin kabul olduğu tarih Ekim'den itibaren toplu para verebilirler ancak bu U isyerinize verir mı bilemeyiz.

Çalışmadığın yılları bosver. Kapatamazsin. Elimde çizelge yok emekliliğin konusunda net bilgi veremem. Çizelgesi olan birileri buraya yazacaktır

sözleşmeli olarak yenı temmuz ayında gectık sigortalık başlangıcım 01.05.2004 %40 oranla kabul edilmiş vergi indiirm yani demekkki benım vergi dairesi 10cu ayda işyerine gondermıs mektubu ama daha işyeri gelmedi diyor ve sizinle alakası yok maaşınızda görursunuz dedi bekleyecenız demek ıstıyor şimdiden aydınlatttıgınız için teşekkürler yanı 2004 ten buyanna 4 bes seneyı kapatamam ama nasıl emeklı olurum ogun gecerlımıdır bana yardımcı olurmusnuz kafam sastı:

20 yıl ve 4400 güm primlerin tamam olması halinde emeklisiniz.

2004+20=2024 yılında emekli oalcaksınız ancak primleriniz o yıla kadar ya tamam ayda fazla olmalı.

cok tesekkurler benım maaşıma kac tl vergı ındırım yansır ve 748 gun yanı daha cok var ve basvuruda 2014te emeklılık basvurudamı bulunacam

sayın halil yılmaz abi mrb ben şimdi vergi indirim örneginin foto kopisini işyerine geldiginde ordanmı isteyecem ve 2024 yılında emeklili olabılırmıyım okonuda bılgılendırırmısnız: ve kac yılda basvuruda bulunacam emeklilik işlemini

Sayın teamtech bilgileriniz hala çok net değil eğer hep işçi statüsüne bağlı çalıştıysanız 20 yılda emekli olursunuz ve aradaki boşluğu doldurmanıza gerek bile kalmayabilir...Ancak işçi statüsünde çalışırken memuriyete geçmişseniz hizmet birleştirmesi yapmanız gerekir bu da işe giriş tarihinizi ve emeklilik tarihinizi etkiler bir yerde sözleşmeli ifadesini kullanmışsınız sözleşmeli memurmu statünüz...Vergi indirim yazınız kurumunuza geldiğinde size bir nüshasını verip bilgi verdiklerine dair paraf attırırlar, ne zaman emekli olacağınız konusuna gelince daha ziyade bunu da statünüz belirler hep sigortalı iseniz 20 yıl sonra emekli olursunuz...ancak işçilikten sonra memuriyete geçmişseniz o zaman boşta kalan süreniz toplam hizmetinizden düşer...Kapatmak istediğiniz prime gelince ancak Devlet böyle bir uygulama gündeme getirirse o zaman boşluklarınızı değerlendirebilirsiniz...

anladım didigim gibi bu ay geldi 27 lira fark aldım2004 ten buyana ama calısmadıgım gunler de oldu başvuruu nezaman yaparım emeklilik işlem gun 778 emekkliligim olması için de 2020 olması gerekıyor.

slm ben şimdi bir sorum daha olacak sözleşmeli olarak statüste calısmaktayım 5 ay oldu sözleşmeye geceli mesala dıyelım benı işten cıkardılar tazmınat hakkım varmı? 1 bucuk senedır calısıyorum tazmınat alsam kac tl alırım ve vergı ındırımden muaf ım nezaman emekllik basvuruda bulunmam gerekıyor tarıh 1.5.2004 ten sıgorlıgım var saygılaırmla teşekkürler sımdıden.

Geri