Sigorta girişi sonrası hasta olanlar malulen emekli olurmu?

Merhaba ben 24.04.2006 sigorta girisim var 2613 gun primim var Ama sigorta girisim rahatsiz olduktan sonra oldu malulen malulen emeklilik icin SGK ya basvurdum olumsuz cevap aldim sonrasinda iki kez itirazda bulundum her ikisinda de red cevabi aldim acaba sigortam rahatsiz olduktan sonra calistigindan dolayi mi yoksa eksik evraklar mi var ve is mahkemesine dava acmam gerekir mi lutfen bilgisi olanlar yardimci olsun

SM-J330F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Malulen emeklilik ilk ve olmazsa olmaz şar maluliyet durumunun sigortalılık tarihinden sonra olması. Daha açık ifadeyle sigortalı olmadan önce maluliyet düzeyinin üstünde raporu olanlar malulen emekli edilmez.

Malulen emeklilik ilk ve olmazsa olmaz şar maluliyet durumunun sigortalılık tarihinden sonra olması. Daha açık ifadeyle sigortalı olmadan önce maluliyet düzeyinin üstünde raporu olanlar malulen emekli edilmez.
Halil bey benim %99 raporum var agir engelli olarak fakat ilk raporum iş gorebilir yani demek istediginiz bu durumda malulen emekli olmam mumkun degil mi

SM-J330F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Cevabı yazdım Mesut yüzdefada yazsam cevap değişmez. Başka ne yazayımki?
Malulen emklilik için ilk şart maluliyetin sigorta girişi sonrası olması gerekiyor.

Geri