Sigorta yatırılması halinde evde bakım ücreti kesilir mi?

Artersman

Üye
Üye
merhaba, pek anlamam ama bana sigortayı başlatsak çalışmadığım halde sigorta parası yatırsak annemin bakım parası kesilir mi? parayı annem bana baktığı için alıyor ve benim sigortam olursa kesilir mi? iyi günler. :)

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Çalışmadan sigorta yatırmanız zaten yasal degil ayrıca kurum sigortalı olmanızı anında tespit eder, maaşı riske sokmuş olursunuz ama önerim şu yönde olur kuruma durumu aynen bu şekilde izah ederseniz çalışmadan sigorta yatıracağız derseniz sıkıntı etmeyebilir neticede her ne kadar aktif çalışacak olmasanızda kurum nezdinde en kötü ihtimalle 800 lira gelir elde etmiş sayılırsınız çünkü en düşük asgari ücret bu yönde o bakımdan sıkıntılar doğabilir bence bu konuda direkt olarak kuruma gidip danışmanızı öneriyorum.

ahuse

Üye
Üye
bızde evde bakım maasına basvurduk annem aktıf olarak sıgorta oduyor eve geldıklerınde soyledıler zaten sıgorta yatırıyormussunuz dıye bızde yatıyor dedık bakalım yarın bellı olucak maasımızın baglanıp baglanmadıgı hayırlısı.

sinandeniz

Üye
Üye
Hani ne oldu bakiciya sigorta yapacakti devlet güya 2013 te uygulama başlayacakti hep tezgah hep hikaye anlatmak işleri güçleri devlet amcanin

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maalesef bu konuda da halen bir gelişme olmadı bekliyoruz takipte kalın, bu arada ahuse sizden neticeyi bekliyoruz bizimle paylaşın lütfen.

ahuse

Üye
Üye
bugun aradım salı gunu bırden sonra arayın dedıler salı gunu ogrenır ogrenmez forma yazıcam.

ahuse

Üye
Üye
bugun aradım evde bakım burosuna maasım red edılmıs yanı bagklanmadı arkadslar ne yapalım saglık olsun.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bende olumsuz olacağını tahmin etmiştim, ilerde sigortadan düşerse müracat edersiniz

Tekerlekli Sandalye