Sigortalı işten ayrıldıktan sonra daha önceden alınan yetim maaşı yeniden veriliyormu

goksimen

Üye
Üye
merhba..ben bu ay babam uzerınden iş bankasından yetim maaşı bağlattım.oürenmek ıstedığım bı konu vr.bi arkadasım işe gırdığım ssk lı olduğum taktırde ola ki işten cıkarsam maaşımı bğlatabıleceğımı fakt sıgortsından yararlanamıcağımı soyledı..kendı ablasının yaptıramadığını belırttı..ben normalde işten cıktığım taktırde hem sıgortaanın hem maasın tekrar bağlanacağını bılıodum..ynlışmı bılıorum acaba? bu konuda benı aydınlatırsanız sevınırım..birde bu maaş olayında babamın ssk gırısı 1956 yılı.2007de vefat ederken emeklı deıldı.bu ıntıbak yasasından bnde faydalanabılecekmyım..sımdıden cok tesekkurler...

sigortsıda tekrar parayla bırlıkte bağlanır değılmı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yetim maaşı alırken sigortalı işe girerseniz maaş kesiliyor, sonra işten ayrılınca müracat ediyorsunuz yetim maaşınız yeniden bağlanıyor, ayrıca intibak yasasından emekli ne kadar miktar alıyorsa sizde alabilirsiniz.

goksimen

Üye
Üye
yani sadece parası değıl sıgortasıda bağlanıor değılmı? ben ıkısı bırbırıne paralel bırı olmazsa dığerıde olmaz dıye bılıyorum..fakat bı arkadas maaşı tekrar bağladıklarını ama sıgortadan yararlanılamadığını soyledı..oyuzden emın olmak ıstedım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok arkadaşınız yanlış belirtmiş önce karne açılır sonra maaş açılır yani sadece parayı al sağlık güvencesi yok demek olmaz, iki haktan da aynı anda yararlanabilirsiniz.

goksimen

Üye
Üye
cok tesekkur ederım:)içim rahatldı..sayenızde bılgı sahıbı oluyoruz.tekrar cok tesekkurler kolay gelsın..

Tekerlekli Sandalye