Sigortalı işten çıkınca 3 ay engelli maaşı bağlanamaz mı?

carizma.ser

Üye
Üye
Sigortalı iş çıkışı 3 ay daha sigortalı görünüyormuşuz 2022 maaşı alamiyormusuz dolayısıyla engelli insanlar yine mağdur.hani mağdur edilmiyecekti hani engelsiz bir yaşamdi ben bu devletin işlerine akıl sır erdiremiyorum sigortalı işten çıktınız ne güzel sagliktan faydalaniyorsunuz diyor tamam bende yeşil karta dönüşünce sagliktan faydalanamiyormuyuz diyorum olmaz diyor 3 ay beklemen lazım diyor.devletmi gariban bizmi garibanız ben anlamış değilim böyle sorun yaşayanlar varmı çözüm olarak ne yapılabilir cevap yazarsanız memnun olurum..

SM-G900FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=19302]carizma.ser[/MENTION]

Yönetmeliği inceledim ve bu şekilde bir uygulamadan yada benzer bir uygulamadan bahsedilmiyor. Siz sigortadan ilişik kesildiğine dair belge alıp bence 2022 başvurunuzu yapın.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sigortalı iş çıkışı 3 ay daha sigortalı görünüyormuşuz 2022 maaşı alamiyormusuz dolayısıyla engelli insanlar yine mağdur.hani mağdur edilmiyecekti hani engelsiz bir yaşamdi ben bu devletin işlerine akıl sır erdiremiyorum sigortalı işten çıktınız ne güzel sagliktan faydalaniyorsunuz diyor tamam bende yeşil karta dönüşünce sagliktan faydalanamiyormuyuz diyorum olmaz diyor 3 ay beklemen lazım diyor.devletmi gariban bizmi garibanız ben anlamış değilim böyle sorun yaşayanlar varmı çözüm olarak ne yapılabilir cevap yazarsanız memnun olurum..

Merhaba,

SSK lı bir işe girdiğinizde nasıl ki 2022 maaşınızın kesilmesi olağan bir durumsa, işten ayrıldığınız tarihten itibaren 120 gün boyunca sağlık hizmetinden ücretsiz olarak faydalanma hakkınızda devam etmekte olup sizin istediğiniz tam olarak nedir?

SSK lı işten ayrıldım hooop 2002 anında bağlansın mı?
Öyle pembe bir ülkede yaşamıyoruz hiç birimiz nasıl ki herkes ancak hakkı ispat edilince hakkından faydalanabiliyorsa sizin de tüm 2022 alanlar gibi 3 aylık süreyi tamamlamanız gerekiyor.

Önce haklarınızın ne olduğunu araştırın sonra size verilip verilmediğini iyice düşünün ve bu kadar stres yapmayın olur mu?

carizma.ser

Üye
Üye
Merhaba gazoz ağacı siz engelli değilsiniz galiba burda yazı yazıp engelli insanlarin haksızlığa ugramalarina mağdur olmalarına olumlu yönde bakıyorsunuz.insanlar yorumlara bakıp neyin ne olduğunu iyi anlarlar ilk ise girdiğinizde küt diye maaşınız kesiliyor da çıkarken niye küt diye maaş başlamıyor biriktirmişsindir 120 gün ye mi.Allah aşkına insanlar asgari ücretin 1400 tl nin nesini biriktirsin.saglik hakkına yeşil kartta faydalanamiyormu gazoz ağacı ama 3 beş kuruş para 3 ay vermicenya onun derdindesin ya adam ne yicek ne içcek nasıl kirasini oducek onu bilmezsin ya ne diyeyim ben sana haksızlık tan yanasın derim çünkü birilerinden çıkarın varsa ondan yana olursun haktan hakikatten yana olmazsınız.dogru pembe bir ülkede yaşamıyoruz geri kalmış bir ülkede yaşıyoruz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
carizma.ser,

2022 maaşları ayda değil 3 ayda bir peşin olarak ödenir. Biliyorum çok yetersiz olsa da bu vakıf maaşı sadece çalışmayan engellilere verilir ve siz SSK lı bir işe girdiğinizde kesilen maaşınızın yeniden işten ayrıldığınızda bağlanmadığından yakınmakta haklı olsanız dahi bu size bir çözüm yolu sağlamaz. Burada kimi, neyle ithaf ettiğinizi bilmeden yermek yerine gülümse hayata'nın yazdığı gibi biran önce gidip sosyal hizmetlere işten ayrıldığınızı ve 2022 bağlanmasını talep etseniz sizin için çok daha iyi olmaz mı?

Engelli ne yiyecek ne içecek diye bir dertleri olsaydı zaten asgari ücret bu kadar düşük, 2022 maaşları bu kadar yetersiz ve evde bakım maaşları bu kadar az olmazdı. O yüzden kimse engellinin nasıl yaşayıp yaşayamayacağını falan düşünmüyor, herkes kendi göbeğini kendi kesiyor kardeşim...

Bana gelince benim engelli olup engelli olmadığım bir yana ben sizinle aynı tarafta olmasam zaten yazmazdım ama bazen yazdıklarım yanlış anlaşılabiliyor. Bence o da okuyanın sorunu benim değil :(

Biran önce 2022 maaşına kavuşman dileğimle,

carizma.ser

Üye
Üye
[MENTION=19302]carizma.ser[/MENTION]

Yönetmeliği inceledim ve bu şekilde bir uygulamadan yada benzer bir uygulamadan bahsedilmiyor. Siz sigortadan ilişik kesildiğine dair belge alıp bence 2022 başvurunuzu yapın.
işten çıktığında 3 ay sgk li görünüyorsunuz yeşil kartlı olmanız gerek diyorlar sgk ya gidin diyorlar bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar sgk ya gidiyor sun onlarda 3 ay sonra sigortaniz düşsün öyle yaparım diyor sağlıktan yararlaniyoraunuz ne güzel işte diyorlar yeşil kartta sağlıktan yararlanilmiyormu diyorsun olmaz diyor yani ise girdinmi küt diye keserler işten çıkınca hemen başlamazlar haksızlık düzeni kurulmuş kendi vatandaşını mağdur etme politikası

carizma.ser

Üye
Üye
Gazoz ağacı ben size 2022 maaşları kaç ayda bir ödenir diye bir soru sormadimki böyle bir cevabı yaziyorsunuz.sizin yazdığınız haksızlıktan yana oldugunuzu gösteren yazilardan engellinin yanında olmadığınız anladim engellileri yeren yazılarınıza haksızlığı hakmis gibi göstermenize haklarınızı öğrenin diye yazdığınız diye yaptiginiz kibre cevap yazma gereksinimi duydum burda ve syd vakfinda sgk da çözüm bulmuyorlar hepsine gittim benim amacim ayni dertte insanlar varsa burda insanlar yazılanları görsün bilsin paylaşsın belki çözüm bulanlar vardır yorum yazar diye düşündüm.benim kişilerle bi derdim yok haksızlıkla derdim benim bu kişi olur kurum olur farketmez.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Senin isteğin tam olarak ne?

SSK lı işten ayrıldım hoop 2022 hemen bağlansın mı?
Yok öyle bir ülke kardeşim öyle bir pembe tablo yok bu topraklarda.
Sen SSK lı işe girdiğinde 2022 maaşın kesilmeseydi '' Ben artık çalışıyorum, bu sosyal yardımı neden yatırmaya devam ediyorsunuz? '' diyecek miydin? Tabii ki hayır zaten peşin olarak 3 ay öncesinden yatan bir maaşı tekrar bağlayacaklar sana daha bu acele ne?

90 gün boyunca sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanma hakkın var ama artı 2022 3 ay beklemeden bağlanmaz! Yasa böyle! git yasayı yürürlüğe bu şekilde koyan yasa koyucuyu ver mahkemeye! Haydi sana hodri meydan! madem hakkın olduğunu iddia ediyorsun haydi git al söke söke..

Hem belki başkalarına da faydan olur bu şekilde...Ne dersin?

carizma.ser

Üye
Üye
Gazoz ben sana ne söylesem boş mümkünse sen yorum yazmasan memnun olurum probleme çözüm bulan arkadaşlara sesleniyorum probleme problem olanlar yazmasın lütfen kişisel olarak düşünmeyelim.cozumu bulan birileri varsa yazsın kimsenin bir derdi yoksa dertlinin halinden anlamayanlar yazmasın rica ediyorum.ne kadar anlatsam boş çünkü yazarsın gazoz ben son noktayı koydum........düşünen anlayan anladı.azicik haklıyı haksızı ayırt eden anlar.burda hak aramıyorum bir sorunu paylaşıyorum sorunu problemi olanlarla tuzu kuru olanlarla değil.dertlilerle.gazoz hak dan yanami haksızlıktan yanamısin sen onu söyle çözümün varsa yaz yoksa git ora git bura git şura demekle olmuyor çözümün varsa yaz probleme problemle cevap verilmez sen alcagina gelince hemen alır vereceğine gelince 3 ay sonra veriyorsun galiba hakkı haksızlığı seninle ne kadar tartissam boş sana ve senin gibi düşünenlere nokta.

mehata19

Üye
Üye
Gazoz ben sana ne söylesem boş mümkünse sen yorum yazmasan memnun olurum probleme çözüm bulan arkadaşlara sesleniyorum probleme problem olanlar yazmasın lütfen kişisel olarak düşünmeyelim.cozumu bulan birileri varsa yazsın kimsenin bir derdi yoksa dertlinin halinden anlamayanlar yazmasın rica ediyorum.ne kadar anlatsam boş çünkü yazarsın gazoz ben son noktayı koydum........düşünen anlayan anladı.azicik haklıyı haksızı ayırt eden anlar.burda hak aramıyorum bir sorunu paylaşıyorum sorunu problemi olanlarla tuzu kuru olanlarla değil.dertlilerle.gazoz hak dan yanami haksızlıktan yanamısin sen onu söyle çözümün varsa yaz yoksa git ora git bura git şura demekle olmuyor çözümün varsa yaz probleme problemle cevap verilmez sen alcagina gelince hemen alır vereceğine gelince 3 ay sonra veriyorsun galiba hakkı haksızlığı seninle ne kadar tartissam boş sana ve senin gibi düşünenlere nokta.

Carizma yasada boşluk varsa bunun hesabını burdakilerden soramazsın.Şu yorum yazmasın bu yorum yazmasın tercihi edemezsin.Burası bilgi paylaşım sitesi.Senin isteğin doğrultusunda yada sana hoş gözükme sitesi değil.Üslubun baştan aşağı yanlış.Son nokta koymak falan nedir ya?Sen kimin engelli olup olmadığına bile karar verebiliyorsun.İnsanlara bir soru soruyorsun.Sonrasınıda kendin yazıp kendin oynuyorsun.Burası tartışma platformuda değil.hukuk bürosu hiç değil.Birilerine sanki danışma ücreti ödedinde hesap soruuyor gibi tavırdasın.Önce üslubunu düzelt.Burdaki site sahibi,yöneticiler ya da bilip yazan üye arkadaşlar senin ücretli danışmanın/avukatın değil.Şu yazmasın bu yazmasın ne demek.Beğenmiyorsan sorununu burdakilere sormayacaksın.

carizma.ser

Üye
Üye
Mehata burda ben kimseye soru sormuyorum önce bi anlayasinizi anlamanızı bi üslubünüzü bi düzeltin burası engellilerin sitesi isteyen engelli derdini paylaşır engellileri yerme laflarla itme kakma yeri değil kimse kimseyi suclamiyor kimseden hak aramıyorum hesap sormuyorum ne gazozdan ne senden nede senin gibi düşünenlerden hesap sormuyorum danismiyorum ben baştan dedimmi hesap soruyorum danisiyorum diye arkadaşım siz nasıl düşünüyorsunuz veya nasıl bir anlayışınız var çözümü haksızlık ta buluyorsunuz amacımı yazıyorum soru sormuyorum kendim oynamıyorum iyice anlayın bi zahmet aynı dertten sorundan yaşayan insanlar varsa çözüm buldularsa bi zahmet yorum yazarlarsa memnun olurum öteki türlü kibir yapıp tavır koyup yasa şunu demiş yasa bunu demiş git hakkını orda ara git burda ara demekle olmuyor bu işler engelli insanlar bu sitede toplanıp bi derdini sorununu yazıp aynı insanlarla paylaşamazmi mehata sorununa sorunla derdine dertle problemle dertle tavırla çözümsüzlük le kötü üsluble karşılık mi görmesi gerekiyor

Liza

Üye
Üye
Arkadaşım SSK da o süre engelli ve engelsiz her çalışanın iş akdi sona erdiğinde sağlık hizmetlerinden yararlanması için kanun koyucuların vatandaşına sağladığı bir hizmettir, gereklidir de . Belirtilen gün bittiğinde isteğiniz imkândan zaten başvuru doğrultusunda uygun ise yararlanırsınız. Bu kadar büyütülecek bir konuda değil yasal bir sürecek sadece..

(Vento Latine) Meşguliyetten daha iyi bir tedavi yoktur..." Râzi

yasin1991

Üye
Üye
Öyle diyorsunuz peki 2022 maaşı 20 lira iken nasıl geçiniyordunuz asgari ücret 124 lira iken mesela. Bu hükümeti karalamak değil de nedir

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye