Sigortalılık sona erdikten sonra kaç gün sağlıktan yararlanırım?

Mazıdağlı

Üye
Üye
*SGK sona erdi sağlıktan kaç gün faydalanırım?

Yaklaşık olarak 8seneden beri sgk yatıyordu Ve şimdi sonlandırıldı bundan sonra kaç günSağlık tan faydalanırım ve ailem nekadar süreDaha sağlıktan yararlanabilir

septik

Editör
Editör
Mazıdağlı

Arkadaşım siz bir fiil yani işe girip 8 sene hiç o işten ayrılmadanmı çalıştınızmı yoksa işten mi atıldınız yoksa anlaşmalımı çıktınız yoksa isteğe bağlımıydı bakın her zaman soruların net ve kesinliği olsunki net ve kesin cevap alın diye defalarca uyarıda bulunuyoruz bir alt 2022 ile sorunuzda cevap verebilmek için bile olasılık hesabı yapmak zorunda kaldım siz net olunki şu şudur gün budur gibi bende veya arkaşlarımız size buda budur diyebilsin.

Siz sgk sona erdiyse ve 90 günü aşmayan sgk ise 10 gün siz ve aileniz faydalanır diye kısıtlı cevap vereyim.

Mazıdağlı

Üye
Üye
8 sene boyunca aynı işte çalıştım çıkış sebebi ise iş bitimi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer son bir yılda 90 gün prim ödemesi varsa bu kez 10 gün değil toplam 100 gün daha ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 2022 maaşıyla ilgili soruyu anlayamadım ben.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Mazıdağlı,

SSK`lı, Bağ-Kur`lu ve memurlar zorunlu sigorta kapsamından çıkarlarsa, çıkış tarihlerinden sonra 10 gün daha GSS kapsamında sağlık hizmetleri alabilecekler. Eğer son bir yılda 90 gün prim ödemesi varsa bu kez 10 gün değil toplam 100 gün daha ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

5510 sayılı Kanuna göre; sigortalılığınızın başladığı tarihten itibaren, adınıza 30 gün prim yatırılmış olması şartıyla, eş ve çocuklarınız sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

İşsizlere işten ayrıldıktan sonra 10 gün süreyle sigortalılık statüsü devam etmekte ve sigortalılık niteliği bittikten sonra da son bir yıl içinde 90 gün prim ödemesi olanlar 3 ay daha sağlık yardımlarından yararlanabilmektedir. Ayrıca işsizlik sigortasından yararlananlar ise ilave olarak işsizlik sigortasından yararlanmaya devam ettikleri sürece yine sağlık hakkından yararlanmaktadırlar.

Mazıdağlı

Üye
Üye
Tatmin edici cevaplar çok teşekkürler 2022 gelince benim bakım Maaşım var kendim kulandığım özel tertibatlı hunday i20 araç ve mardin bir köyünde üzerime kayıtlı bir ev bulunmakta istanbul da kirada oturuyorum evde 4 çocukla beraber 6 kişi yaşıyoruz bu durumda 2022 maaşına başvurabilir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eve giren tüm gelirler, ev ve otomobilin rayiç bedeli baz alınır. Kişi başı gelir 255 TL'yi geçmezse 2022 maaşı alırsınız. Yalnız ev otomobil ve alınan bakım maaşının kişi başı gelire eklenmesi işlemi 2015 yılında başlayacak. Şu an için bakım ücretleri kişi başı gelire dahil edilmiyor.

Tekerlekli Sandalye