sigortasız iş kazası sonucu uzuv kaybı

serkancomak

Üye
Üye
merhabalar
2010 yılında sıgortasız olarak gecırmıs oldugum ıs kazası sonucu 6 amelıyat sonrasında sag el işaret parmagım tamamen ampute oldu. mahkemem 2013 yılında acıldı ve bugune kadar hala bıtmedı butun masrafları kendım yaptım herseyı mahkemeye sundum. Parmagım 2015 yılına kadar dondurulmus olarak sabıt yanı hareketı kısıtlanarak duruyordu bu halde ıken unıversıte hastanesı tarafından kontrolum yapıldı ve % 11 sakatlık oranı verıldı daha sonra evraklarım adlı tıpa gıttı ve sonuc olarak adlı tıptan % 4.2 sakatlık oranı verıldı daha sonra parmagım kotulestı ve sag el işaret parmagım tamamen ampute edıldı. sonra tekrar muayene ıcın unıversıte hastanesıne gıttım yapılan muayeneler sonucu evraklarım tekrar adlı tıpa gıttı ve bu seferde % 8.2 malulıyet oranım geldı. yenıden orana ıtırazda bulundu. nedenı ıse arastırmalarımda her yerde yazan sağ el işaret parmagı amputasyon oranının heryerde % 11 olarak yazması ve soylede bır durumum var benım guzel sanatlar lısesı muzık ( keman ) bolumu mezunuyum bunu ıtırazımda ozellıkle belırttım meslek hayatımın tamamen bıttıgını ve bu yuzden psikolojik olarak kotu durumda oldugumu belırttım. suan 5. ay bıttı hala rapor sonucum gelmedı .

Merak ettıgım;
sakatlık oranım kac gelır
diplomam sakatlık oranımı ne derecede etkıler
sureklı ıs gorememezlık maası ıcın bu psıkolojık olarak verılıcek oran etkılı olurmu ( tabıkı psıkolojık olarak oran verılırse)
ve adlı tıptan raporun gelmesı daha ne kadar surer
en onemlısıde bu mahkeme daha kac sene surucek merak edıyorum :)

Tekerlekli Sandalye