Sık sık adres değiştirmem bakım ücreti için sorun olur mu?

DiLan

Üye
Üye
ben evde bakım ücreti için muracaatta bulunacağım fakat şöyle bir sorunum var. benim anne babam yok 2 erkek ve 1 kız kardeşim var. bazen 3 ay birinde 5 ay birinde kalıyorum. adresim sabit değil yani. abilerimin 2 si ankarada oturuyor kız kardeşim ise eskişehirde yılda 2-3 ayda kız kardeşime gidiyorum. şimdi bakım ücreti için başvurduğumuzda eve incelemeye geliyorlarmış eve geldiklerinde ben evde olmayabilirim ben 3-5 ayda bir diğer abime gidiyorum bu durumda ne yapmamız gerekiyor?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşın bağlanmasından sonra rutin kontroller bazı illerde yapılıyor bazı illerde hiç yapılmıyor, bu konuda net birşey diyemeyiz ancak şunu belirtmek isterim SHÇ kontrol yapar sizi evde bir kaç defa bulamazsa tekrar inceleme yapmak üzere maaşınızı durdurabilir bu karışık konuyu bütün detaylarıyla kuruma anlatın bakıcınızla birlikte diger kardeşlerinize gidip zaman zaman orda kaldıgınızı söyleyin ama mutlaka bakıcınızla birlikte gittiğinizi bakım işinizin hiç aksamadığını mutlaka belirtin kurum uzmanlarını bu konuda ikna edin aksi halde kurumla aranızda bi güvensizlik oluşur sıkıntı çekinirsiniz. Herşeyi detayıyla size bahsettiğim gibi belirtin samimi davranmanız kurum içinde artı bi davranıştır.

Tekerlekli Sandalye