Sildirmemize rağmen sistemde tekrar borç gözükmeye başladı (Genel Sağlık Sigortası)

EnemyHunter

Üye
Üye
Şubat ayı içerisinde meslek yüksek okulu öğrencisiyim sistemde borç gözüküyordu okuldan öğrenci belgesi alıp ailem götürmüştü borç silinmişti sistemde kayıtlı borç bulunamamıştır diyordu bugün yine tesadüfen baktığımda 24 ay borçlu görünüyorum silinmesine rağmen nerden çıkıp geliyor acaba borçlar herhangi yapılabilecek bişeyler varmı ? "Rapor oranım %92 ağır engelli ibaresi işaretli ve çalışma durumunda çalışamaz" yazıyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sistemden baktığınızdan silinen borç tekrarmı gözükür oldu yoksa direk sgk ya giderek sildirip sonramı sisteme baktınız. Eğer öyleyse henüz sisteme işlenmemiş olabilir.

EnemyHunter

Üye
Üye
Sistemden baktığınızdan silinen borç tekrarmı gözükür oldu yoksa direk sgk ya giderek sildirip sonramı sisteme baktınız. Eğer öyleyse henüz sisteme işlenmemiş olabilir.

ilk önce 1.500 tl görünüyodu öğrenci belgesi götürüp sildirdik sistemde borç gözükmüyordu baktığımızda dün tesadüfen baktım işte 3.900 tl görünüyor 24 ay borçlu diyor

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Genel Sağlık Sigortasında sistem öyle çok çalışıyor ki öğrencileri borçlu göstermek için adeta elinden geleni yapıyor. İstanbulda her 6 ayda bir oğlumun öğrenci belgesini SGK ya götürüp sistemde gözüken borcu sildiriyorum şimdilik yapılacak başka bir işlem yok ama alacağına şahin vereceğine serçe kesilen devletin sisteminde kimin öğrenci olup olmadığı yada kimlerin deve yüküyle borcu olup olmadığı da gözükmüyorsa o sistem neye yarıyor onu da bilmiyorum.

EnemyHunter

Üye
Üye
Tekrardan öğrenci belgesini götürüp sildirelim o halde bizde

Tekerlekli Sandalye