Silikozis ve diğer hastalıklar nedeniyle hangi oranda rapor alırım?

metin5

Üye
Üye
merhaba kamuda çalışıyorum 2012 yılında silikozis meslek hastalığım belirlendi ama p1 düzeyinde oran vermediler .ama meslek hastalığı onaylandı.bu seferde bir senedir kollarımda uyuşma denge kaybı gözlerde bozulma derken mr sonucunda boyun fıtığı ( c2 c3 c4 c5 c6 c7)belirlendi 3 ay istirahat ve fizik tedaviden sonra iş yeri yeniden ist meslek hastanesine sevk etti.silikozis p2 seviyesine yükselmiş.fıtık için yeni mr ve emg istedi.kocaeli tıp fakültesinin emg sonucunda polinöropati belirlendi.noroloji dr fıtıkla alakasının olmadığını söyledi. yürürken yalpalama, ve bacaklarda titreme,kollarda güçsüzlük,gözlerde bozulma ,boyun fıtığı,polinöropati sizce sonuç ne olur

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Söylediğiniz hastalıkların sakatlık oranı cetvelinde direk karşılığı yok. Bu hastalıkların sizde bıraktığı etkiye bakılarak oran verilir. Ama benim tahminim %40 ın üstünde bir rapor alırsınız.

metin5

Üye
Üye
cevap verdiğin için teşekkür ederim halil arkadaşım. rahatsızlık bir iken üç olunca insanın morali bozuluyor sonu nereye varacak bakalım

metin5

Üye
Üye
selamün aleyküm.silikosize yüzde 15 oran verdi sgk.bu arada vergi dairesinden sevk alıp sağlık kuruluna baş vurdum yapılan tahlil ve tetkiklerde polinöropati ile birlikte tip 2diyabet teşhisi konuldu.kan değerlerim yüksek çıktı baş dönmesi denge kaybı kulakta çınlamanın sebebinin yapılan testler sonucunda polisitemia vera olduğu anlaşıldı ama yinede kemik iliği biyopsisi yapıldı sonucunu bekliyorum.allah yardımcımız olsun

metin5

Üye
Üye
selamün aleyküm.5 ay süren hastane sürecinden sonra diyabet .işitme kaybı.hematolijiden %58 VERGİ İNDİRİMİ aldım.

metin5

Üye
Üye
s.a vergi indirimi yaş olayını kaldırdığı için. kendi isteğim üzerine 14 subatta emekli oldum.bu durumda olan arkadaşların darısı başına inşallah.hersey gönlünüzce olsun

Tekerlekli Sandalye