Şimdi Ya da Asla

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
simdi-ya-da-asla.jpg

Vizyon Tarihi :1 Şubat 2008 (1s 37dk)
Yönetmen: Rob Reiner
Oyuncular: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes devamı...
Tür : Dram , Macera , Komedi
Ülke: ABD

Özet & detaylar

Bir hastalığın pençesinde iki ayrı hayatlardan gelen farklı insan. Her ikisi de hastane odasında kanser ile mücadelede. Önemli bir ortak noktaları var. Gerçeği farkındalar ancak hayatta daha yapmadıkları ve yapmayı istedikleri çok şey var. O halde bir liste çıkartmak gerek. Bu iki kafadar oturup hayat boyu yapmak isteyip de yapamadıklarının listesini çıkartarak yola koyulurlar. Böylelikle bu son evrede kendileri ile barışarak mutlu bir son yazacaklardır. Hastaneyi terk ederler ve omuz omuza çıktıkları bu anlam dolu yolculukta gülmenin tadını çıkartırken hoşgörüyü kucaklarlar.

Jack_Nicholson_in_The_Bucket_List_Wallpaper_4_800.jpg

Başka bir gün ölmek üzere hayattayız.

Eminim ki şu lanet zaman diliminde, bir yerlerde şanslı birisi kalp krizi geçiriyor.

-Özel durumunda nasıl davranmamı istersin?
+Öldüğümde mi?
-Evet.
+Kendin ölmüşsün gibi davran.

- Senin ne kadar paran var?
+ Bunu sormanın kabalık olduğunu bilmiyor musun?
- Daha önce sorulacak kadar parası olan tanıdığım olmadı ki hiç.

- Budistler hayata tekrar tekrar geldiklerine inanırlar. Daha yüksek ya da aşağı seviyede hayata gelmen, önceki hayatını nasıl yaşadığına bağlı.
+ İşte ben tam o noktayı anlamıyorum. Demek istediğim, bir sümüklü böceğin ne yapması lazım ki sıralamada yukarı çıkabilsin? Sümükten mükemmel bir eser mi yaratmalı?

:) Hayatım boyunca izlemekten çok büyük keyif aldığım filmlerden biri. Özellikle bu yağmurlu havada hoşca vakit geçirmek isteyen sinemaseverlere kesinlikle tavsiye edebilirim. Bazı filmler vardır çok güzel mesajını verir ve izleyicisini acayip etkiler ve filmden dersler çıkartırsınız ya işte bu filmde onlardan birisi. Ancak bunu yaparken sizi drama boğmadan hatta en dramatik anları bile kahkahaya çevirerek sizi güldürerek vermek istediği mesajı çok güzel almanızı sağlıyor.

Çok ama çok beğendim. Sizlerin de filmi izledikten sonra, biraz daha hayatın keyfini çıkarmanız dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye