Sitede evlenmek isteyen engelliler için kategori oluşturulabilir mi?

Umocan

Üye
Üye
Sayın engelliler.gen.tr sitesi yöneticileri engellilerin evlenmesinin önündeki zorlukları hepimiz biliyoruz. Engelliler sitesi olarak bir güzellik yapıp forumda evlenmek isteyen engelliler diye yeni bir kategori oluşturmanız mümkünmü?
Evlenmek isteyenler o kategoride karşı cinste aradığı özellikleri yazar kendisinin kişisel özelliği maddi durumu anlatan kısa bi özgeçmişle talibini arayabilir.:eek:

F

Fırtına

Guest
hıımmm...........umocan, sen evlenmek istiyorsun sanırım :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bana kalırsa böyle bir durumda sitenin amacı değişir evlilik programlarına döner'ki buda hoş olmaz.Önceliğimiz sitemizin kalitesi bu talepde kaliteyi düşüreceğine inanıyorum.

Umocan

Üye
Üye
hıımmm...........umocan, sen evlenmek istiyorsun sanırım :)
yani neden olmasın:) isteyen oraya yazar istemeyen yazmaz.hem internette tanışıpta evlenen bi dolu insan var. Burasıda engelli sitesi engelli sitesinde evlenmek isteyenler için forum açılması niye site amacına ters düşsün ama karar yönetimin.

umittosun

Üye
Üye
evlenmek değilde tanışma daha doğru olur sanırım .

F

Fırtına

Guest
yani neden olmasın.................tabi ki, neden olmasın.. evlenmek her insanın en doğal hakkı..dır.!!!
engelli siteleri, engelli kadın ve erkeklerin ortak payda da buluştukları, kaynaştıkları, arkadaş/dost oldukları bir yer ve bu arkadaşlık/dostluk zamanla duygusal anlamda (adı aşk olan..) bir beraberliğe de dönüşebilir..ki, pek çok arkadaşımız engelli sitelerinde tanışıp mutlu bir yuva kurdular.. engelli sitelerinin yabancısı olanlara bu tür beraberlikler tuaf gelebilir.. bazen çevremdeki insanlara söylediğimde (sitemizde arkadaşlarımız tanışıp evlendi.. diye..) şaşırıp kalıyorlardı.. şaşıracak birşey yok ki.!!! engelli sitelerinde tanışıp evlenmek gayet normal bence.!!!

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sitelerde tanışıp evlenmek tabiki gayet doğal bir durum ama siteye evlilik kategorisi açmak çok farklı bir durum tabiki bu benim fikrim ve bana biraz ters geldi.

umittosun

Üye
Üye
bu işler nsip işidir tombala gibidir nereden çıkıca belli olmaz :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bıçak sırtı derlerya, işte öyle bir durum. Açık konuşayım bende böyle bir kategori oluşturmayı siteyi ilk açtığımız günlerde düşünmüştüm. Ama bu türden bir konuda sitede gerekli denetimi doğru zamanda yapabilirmiyiz ondan çok emin değilim.

Belki o kategoride açılacak konulara "yönetici onayı" getirerek "ön denetim" yapma ve uygun bulunan konuların açılmasını sağlayabliriz. Ama bende tam karar verebilmiş değilim. Konuya gelecek yorum ve taleplere göre ilerde bir düzenleme yapılabilir.

DURU'M

Üye
Üye
Böyle bir kategorinin oluşturulması elbette çoğu üyeye cazip gelebilir.Artıları olduğu kadar eksileri de oldukça fazla olacak bir bölüm olur kanaatindeyim.Bir bayanın bu bölüme yazacağı gayet masum bir mesaj kendini bilmeyen fertler tarafından suistimal edilebilir.Ha bu durumda yönetimden rica edilse elbette gereğine bakılır.Yine acaba diğer üyelerin bu kişilere bakış açısında olumsuzluklar olur mu?Kişiler özel mesajlarla rahatsız edilir mi?

Bir bayan olarak fikrim şudur:Bu bölüm açılsın ya da açılmasın.Evlilik düşüncem varsa beni önce kişlerin nicki çeker.Eğer bir arayış içindeysem kişlerin forumdaki hal ve hareketlerini araştırırım.Olaylara bakış açısını,tutumlarını sorup soruştururum kendimce.Bekar olduğuna kanı getirmişsem eğer bayan olmama dahi bakmadan o kişye dair düşüncelerimi açıkça dile getiririm.Bana göre en sağlıklısı budur gibi geliyor.

Ama takdir sizlerin ve yönetimindir elbette.Dilerim hayatınıza sizi hak eden insanlar çıkar arkadaşım.Mutluluklar sizinle olsun!

umittosun

Üye
Üye
özel mesaj ile bir yere kadar rahatsız edebilir kişi engellenebilir mesaj yollaması ama kontrol altında tutulması gereken bir mevzu iyi niyeti kötüye suistimal edilebilecek bir mevzu

Yaldız

Üye
Üye
Yaa aslında olabilir. Sonuçta buda bir tanışma yöntemi. Tamam bugün internette tanışıp yarın nikah masasına oturun demiyorum ama bugün int tanışırsın yarın reel hayatta görüşürsün üç beş ay flörd vs .
Bence böle bi kategori açılsa iyi olur.

sinandeniz

Üye
Üye
evlenmek güzel hatta dünyanın en güzel duygusu dur belkide lakin yaşadığımız ülke TÜRKİYE evlenmeyi isterken veya düşünürken öncelikle türkiyede yaşadığımızı düşünmemiz lazım türkiye halkının engelli insanlara nasıl baktığı herkesçe net bir şekilde bilinir bizle yani engelliler kendi sorunlarıyla birlikte hayattan bir parça zevk almaya çalışırken insan lar engellinin o pir parçacık mutluluğunu aşırı derecede kıskanıyorlar ve engelli kişinin hayatına bir sürü engel çıkarıyorlar belkide bu kelimelerim sonucunda bu yazımı okuyan sitedeki bir çok arkadaşımız benim hakkımda farklı düşünecek farklı düşünceside benim hayata negatif baktığımı belkide benim bu konuda skıntı çektiyimi düşünüp sen sıkıntı çektin diye herkesmi çekecek deyip tebessüm ederek geçecek yani arkadaşlar şunuda belirteyim evliliye karşı bir insan deyilim hayata hep aşırı bir şekilde pozitif yaklaşan insanlara hep olumlu yaklaşmayı seven bir kişiliyim var bunuda anti parantez içinde belirteyim :) bence insan yani engelli birşey isterken sadece kendi açısından düşünürken bunun yanı sıra TÜRKİYE halkının bakış açısınıda göz önünde bulundurmasında çok fayda var ( buda engellilerin farkındalığı ) :) evlenecek olan engelli kardeşlerime hayatta başarı ve mutluluklar dilerim saygılar herkese..........

sevme_

Üye
Üye
bana göre ciddi bir tavır ile evlilik konusu burada açılmalı cok da iyi olur belki insanlar burda tanışır ve güzel bir yuva kurar neden olmasın harika olur kontrol altında olursa neden olmasın:)

marcus_oredius

Üye
Üye
online kişilik ve gerçek kişilikarasında çok büyük farklılıklar olabilir. insanların nette yüzyüze gelmedikleri kişilerle daha rahat davrandıkları kişisel gözlemimdir. şu anda bu tür birşey ilginç olabilir. ama düşünülmesi gereken bir iki hüsus var. burda insanlar türkiye belki yurtdışında bulunduklarından evlenme niyetiyle kendi ailenizi bırakabilecekmisiniz. en önemli soru bu bence.

G

güz gülleri

Guest
sinan deniz:düşüncem genel olarak şudur ki başkalarının ne dediğine göre yaşarsan yaşamış sayılmassın.senden başka kimse bilemez senin dünyanı.her kes denilen çoğunluk nedense kendilerinde hep hak görür başkasına karışma olayını.kimseyede bir yararı olamamıştır:)
işte bu nedenle insan yapmak istediğini önce kendisi için yapmalı.kendi iradesi kararı ve isteği olduğu için.başkasının dediğine göre şekil vermemeli hayatına!

M

mavibalina2012

Guest
Bu siteye girdiğinizde amacınız neydi? Bu sitenin kuruluş amacı nedir ve kimlere hizmet eder? Bu siteyi diğer sitelerden ayıran özellikler nelerdir, bizler neden bu sitede vaktimizi harcıyoruz? Bu sitenin kurucusu ve yönetim kadrosunun sizler için hangi özellikleri önemli, seviyeleri iletişimde ne kadar etken, sizce de seviyeler mihenk taşı olmalı mı? Siteden ileriye dönük beklentileriniz nelerdir? Siz engelli bir birey olarak mı yaşamaya devam etmek istersiniz veya büyük bir toplulukla mücadeleye mi önem verirsiniz? Ayrı ayrı köşelere sindiğimizde öncelikle kendimize ardından topluma faydamız ne kadar? Sizce sitede atılan en önemli adım ne, kültürel ve sosyal içeriklerin mi artmasını isterdiniz yoksa sitemizin evlenme amacına hizmet etmesi mi sizi daha fazla mutlu ederdi? Sizce bu siteyi sadece bizler mi oluşturuyoruz yoksa sanal alemde güzel ve hoş bir takipte miyiz, takip bittiğinde kazanan taraf mı olmalıyız kaybeden taraf mı? Bu site hangi yaş grubuna hitap ediyor veya bizleri kimler okuyor, okuyanlara katkılarımız neler olmalı? Ailemize, sevdiklerimize, çalışma arkadaşlarımıza göğsümüzü gere gere biz buradayız gelin birlikte okuyalım yazılarımızıdiyebiliyor muyuz? Neden bizler sitede 10-15 kişi iken misafirlerimiz 300-400 kişi onlarda dünyamıza girmek için fırsat kolluyor olabilirler mi? Siteye girip akşama kadar dolaşmak mı daha faydalı yoksa elimizden hiçbir şey gelmiyorsa hatta bizimle ilgisi olmasa bile, birşeyler duyup,aa bak bu konu engelli veya engelsiz bir arkadaşımızın işine yarar diyerek bilgilenmek mi? Yıllarca uyumadık mı, yıllarca uyutulmadık mı, meyve veren ağaçları gereksiz yere taşlamadık mı? Bakın artık attığımız taşlar bizlere de sıçradı engelliye atılan her darbe bizi biraz daha yaraladı...Televizyon ekranları izdivaç programları sayesinde yeterince kirlenmedi mi? Biz kendi kontrol mekanizmamızı oluşturamıyor muyuz illa ki birileri bizi denetlemeli mi? Sen iki kelime argo konuştun, sen haddini aşıp sekiz on kelime konuştun biber sürerim ağzına hem de isotundan, var mı böyle bir şey? Tabi ki hatalarımız var sonuçta hatasız kul olmaz ancak seviyeden ödün vermemek şartıyla, hiçbirimiz dört dörtlük değiliz amacımız olabileceğimizin en iyisi ,giderken bile karalamadan, lekelemeden izin isteyip başarı temennilerimizle ayrılmak çamur atarak değil...Bu siteyi kuranlar kurmuş emek sarfetmişler, bu sitedeki değerleri korumak kollamak ve büyütmek ise hepimizin hedefi olmalı...Öncelikle örnek kişiler olmalıyız sonra da örnek taraflarımızla diğer insanlara örnek olmalıyız bir şeyler ispat etmek için değil tabi ki, iyi insan olarak topluma hizmet etmek için var olmalıyız bir de hala at gözlükleriyle,merceklerle bakan insanların görüş açılarını genişletmek için...

mevce

Üye
Üye
Konunun amacı dışına çıkma ihtimali yüksek,yöneticilerin kontrol etmesi zor olabilir düşüncesindeyim.İnsanın kafasında evlilik düşüncesi yer almaya başlamışsa eninde sonunda doğru kişiiyi bulur ama sitede ama dışarda...Önemli olan iyi niyetin suistimal edilmemesi.

Tekerlekli Sandalye