Sitede evlilik platforumu olabilir mi?

sevme_

Üye
Üye
Arkadaşlar bu sitede tanişmak evlilikte olsun ama ciddi anlamda çok güzel olur birçok evlenmemiş arkadaşlar var tv lerde çok var bence burda da olsun destek verenler cevap yazsin

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Sitede evlilik platformu olsa bence çok iyi olur. Hatta çok iyi bu olur.:)eeeeeeee Evlenmek istiyoz artık gız bulamadık yaw.:D

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
40 yaşına kadar evlenmem lazım. Niye çünkü kırkından sora saz çalanın faslı ahirette geçer imiş.:D

Kara Kartal17

Üye
Üye
Evet kız bulamadık :) ama kızlarda bizi bulamadı Polat Alemdar :)

sinandeniz

Üye
Üye
:) Türkiyede engellilerin her sorunu bittiiiii sadece evlenmek kaldı

çokkkk başlıklar açıldı çokkk sular aktı bu köprünün altından ama hep bütün açılan başlıklarda açıldığınla kaldı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sonunda bana evlilik kategorisi açtıracaksınız. :)

murat tarsuslu

Üye
Üye
dinle kalbimi.com diye bir site vardı. gayet düzeyli ciddi bir siteydi. engellilerin tanışması-kaynaşması-evlenmesi amacıyla kurulmuş güzel bir siteydi. ben eşimle o sitede tanıştım ve evlendik. halil yılmaz bence sen bu işi yapabilirsin..

gececi01

Üye
Üye
sayın halil yılmaz benim %92 ruhsal+down sendromu hafif düzeyde 16 yaşında kızım var (rahatsızlık hafif öyleki %92 yada engelli olduğunu anlayamayacağınız kadar tertipli hatta rehberlik araştırma down sendromunun kendilerince tıp doktorlarının yanlış teşhis koyduğunu belirtmekte) böyle yazı ile karşılaştığımdan dolayı önümüzdeki süreçte ve hatta bulunduğumuz an itibari ile bugüne kadar ilgilenmediğim ama ilgilenmem grektiğini düşündüğüm bu konu hakkında bir takım sorularım olacak ve yakın bir gelecekte beni yönlendirecektir

1-bu çocukta cinsellik,aşk,sevgi varmıdır veya olacakmıdır
2-cinselliği anlayamaması yada dışa vuramaması fiziksel veya biyolojik sorun yaparmı
3-şuan için erken ama gelecekte evlendirmelimiyiz (ön yargım evlenmemesi taraftarıyım)
4-bu konuyu tıbbi yada sosyal olarak kiminle daha iyi pekiştirebiliriz

bugüne kadar yukarıda sıraladığım vb. hiçbir etki ve tepki benzeri birşey görmedik sezmedik ama bu olmayacağı anlamına gelmiyo 2 sene sonra 19 yaşına girecek bizi nasıl bir şey beklemekte belki de bir anlam veremediğinden böyle şeylerle karşılaşmayacağım ama ben şimdiden hazırlıklı ve tedbirli olmak gerek tıbbi gerekse pisikolojik hazırlıkları önceden yapmak istiyorum konu hakıında beni kınamaz ve yönlendirirseniz sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
sayın gececi, kınamak bir yana sizi tebrik etmek isterim. Keşke tüm engelli ebeveynleri sizin kadar duyarlı ve bilinçli olabilse. Ancak bahsettiğiniz konu uzmanlık gerektiren bir konu. Hastayı görmeden uzun uzadıya tekkik yapmadan konunun uzmanı olsak bile bişey diyemeyiz. Dersekte sizi yanlış yönlendirmiş oluruz. O nedenle bu konuyla ilgili bir uzamandan destek almanız en doğru karar olacaktır...

sinandeniz

Üye
Üye
vallla canı gönülden tebrik ediyorum sizi gececi01 iyi bir babasınız allah herzaman yardımcınız olsun inşallah herşey yolunda gider kızınız için araştırma yapmanız çok çok güzel birşey başkaları gibi evlilkte veya şuda buda kızımamı kaldı diye saçma sapan düşüncelere sahip bir insan değilsiniz yani burada kimse kimseyi kınama aşşada görme gibi bir lüksü yoktur zatende olamaz sayın site kurucumuz ve yöneticisi HALİL bey siteyi laiyle yönetmekte yardımcı yönetici arkadaşlarda aynı keza işlerini hakkıyla yapmaktalar ellerinden geldiğince e biz site üyeleride niyetimiz kimseyi kınamak ve aşşalamak zaten değil tek amacımız bilen bilmeyenle bildiklerini paylaşmak kızınızın rahatsızlığıyla olsun sosyal yaşantısıyla ilgili olsun yapacağınız öğreneceğiniz her araştırma bilgi sizin için faydalı olacaktır bilinçli adım atmak daima sağlıklı sonuçlar verir benim kendi şahsi düşüncem bu bize sorduklarınızı bence bence birde uzmana sormanızı tavsiye ederim bu uzman psikolokta olabilir sosyolok olabilir veya kızınızın rahatsızlığıyla ilgili bölümde bir uzman da olabilir birde yine kendi düşüncem kızınızın şuanlarda gönül işleriyle ilgisi yoksa bile sizinde dediğiniz gibi 2 sene sonra genç bir bayan olacak toplumda davranışı nasıl sosyal yaşantısını tabi biz bilemeyiz böyle kalabalık veya karşı cinsinde bulunduu ortamlarda szin gözetiminizde gözlemleyin bakın karşı cinsle yani bir erkekle bağlantı kurması ne derece kurabiliyormu kurabiliyorsa ne derece allah yar ve yardımcınız olsun inşallah herşey beklentileriniz doğrultusunda ilerler ( inşallah istemeden yanlış bir cümle kurmamışımdır )
sayın halil yılmaz benim %92 ruhsal+down sendromu hafif düzeyde 16 yaşında kızım var (rahatsızlık hafif öyleki %92 yada engelli olduğunu anlayamayacağınız kadar tertipli hatta rehberlik araştırma down sendromunun kendilerince tıp doktorlarının yanlış teşhis koyduğunu belirtmekte) böyle yazı ile karşılaştığımdan dolayı önümüzdeki süreçte ve hatta bulunduğumuz an itibari ile bugüne kadar ilgilenmediğim ama ilgilenmem grektiğini düşündüğüm bu konu hakkında bir takım sorularım olacak ve yakın bir gelecekte beni yönlendirecektir

1-bu çocukta cinsellik,aşk,sevgi varmıdır veya olacakmıdır
2-cinselliği anlayamaması yada dışa vuramaması fiziksel veya biyolojik sorun yaparmı
3-şuan için erken ama gelecekte evlendirmelimiyiz (ön yargım evlenmemesi taraftarıyım)
4-bu konuyu tıbbi yada sosyal olarak kiminle daha iyi pekiştirebiliriz

bugüne kadar yukarıda sıraladığım vb. hiçbir etki ve tepki benzeri birşey görmedik sezmedik ama bu olmayacağı anlamına gelmiyo 2 sene sonra 19 yaşına girecek bizi nasıl bir şey beklemekte belki de bir anlam veremediğinden böyle şeylerle karşılaşmayacağım ama ben şimdiden hazırlıklı ve tedbirli olmak gerek tıbbi gerekse pisikolojik hazırlıkları önceden yapmak istiyorum konu hakıında beni kınamaz ve yönlendirirseniz sevinirim

sinandeniz

Üye
Üye
Halil bey sonunda olmasın bence :D başında kurun böyle bir kategori kurmaklada kalmayıp bir açılışıda sizden bekleriz evlenmek konusunda sonra biz üyelerde ya bismillah der bi konu başlığıda biz açar kısmet taliplerimizi aramaya koyuluruz ;)
Sonunda bana evlilik kategorisi açtıracaksınız. :)

gececi01

Üye
Üye
sayın gececi, kınamak bir yana sizi tebrik etmek isterim. Keşke tüm engelli ebeveynleri sizin kadar duyarlı ve bilinçli olabilse. Ancak bahsettiğiniz konu uzmanlık gerektiren bir konu. Hastayı görmeden uzun uzadıya tekkik yapmadan konunun uzmanı olsak bile bişey diyemeyiz. Dersekte sizi yanlış yönlendirmiş oluruz. O nedenle bu konuyla ilgili bir uzamandan destek almanız en doğru karar olacaktır...

ilgi alakam elbetteki çocuklara fazla ve düşünmek zorundayız

yılda 1 defa beyin cerrahi MR ve tomografi görmekte beyincikteki su (hidro sefali) durağan aşamada yani iyiye doğru gidiyo
pisikolog ile henüz görüşmedim bunu önümüzdeki günlerde yapacam
eşim vefat etti buda onun için ayrı bir acı ancak 2 ci eşime çabuk adapte oldu anne demeye başladı eşim üveyde olsa öz gibi bi sıkıntım yok
16 yıldır dışarı çıkmaz ya bizimle yada çok kısa mesafelere gider bakkal fırın komşu gibi
eğitimi iyi derecede ancak bu sadece görsel ve beceri eğitimde akademik örgün eğitim alması mümkün değil sayı ve alfabeyi kavrayamaz derecede
kısmende olsa tek sıkıntı maddiyad bizlere verilen maaş çok az yinede hayırlısı olsun teşekkürler

Tekerlekli Sandalye