Siz söyleyin, biz işitiriz bir fısıltınız yeter!projesi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Katılım
Kas 9, 2010
Mesajlar
16,301
Tepkime Puanı
5
Puanları
0
Yaş
46
sanatcilar.jpg


Siz söyleyin, biz işitiriz / bir fısıltınız yeter" sloganıyla yola çıkan DUYABILIRSIN.COM - BİR FISILTINIZ YETER sitesi, sanat, spor ve iş dünyasından birçok ünlü ismi 'Türkiye engellilerine kulak veriyor' projesiyle bir araya getirdi. Ünlü simaların fotoğraflarından oluşan takvimler birçok il, ilçe ve köyde okullara dağıtılıyor.

Sosyal hayata adaptasyonda sıkıntı çeken, tüm engellilere karşı duyarlılığı artırmak, onların sesine kulak vermek isteyen sanat, spor ve iş dünyasının renkli simaları tek kare fotoğraf ile gönül köprüsü oluşturuyor. DUYABILIRSIN.COM - BİR FISILTINIZ YETER sitesinin bir araya getirdiği ünlüler, fotoğraflarıyla "Sizi destekliyoruz ve hep yanınızdayız." mesajı veriyor.

Resmi kayıtlarda 10 milyonu aşan ve sosyal hayatta unutulmuş engelliler için 2011 yılını hatırlanma ve hatırlatma yılı ilan eden duyabilirsin.com site kurucuları, ünlü isimlerin verdikleri fotoğraflarla bir takvim projesi geliştirdiler. Ünlü simaların fotoğraflarından oluşan büyük boy takvimler birçok il, ilçe ve köydeki derneklere, okullara ve engelli vatandaşlara sponsorlar aracılığıyla dağıtılıyor. Site yöneticisi Metin Övün, "Bu proje kapsamında engellilerin içinde bulunduğu duruma duyarlılığı artırmak ve onların biraz da olsa anlaşılmalarını sağlamayı hedefliyoruz." diyor.

Ünlü isimlerle engellilere karşı bir kamu oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Övün, "Engelli bir vatandaşın, hayranı olduğu ünlü bir futbolcu ya da sanatçıyla bir araya gelip konuşması mümkün değilken, bu proje engelli vatandaşlara hem özel olduklarını hissettiriyor hem de sosyal hayata bağlıyor." diye konuşuyor. Duyabilirsin.com sitesinin sadece engellilerin değil tüm insanların ortak platformu olacağını ifade eden Metin Övün, bugüne kadar yaptıkları ve yapacakları projelerle her bir engellinin sesi olmaya çalıştıklarını vurguluyor.
Zaman
 
Üst