Sizce ikinci ÖMSS tercih alımlarında üst puan kaç olur ?

umut06

Üye
Üye
Arkadaşlar biraz erken gerçi ama benim merak ettiğim konu şu an için yüksek puan alan arkadaşlar atandıktan sonra ikinci tercih alımında tavan puan kaç civarlarında olur. Bu arada ben önlisans tan 76,65 aldım.

marcus_oredius

Üye
Üye
bence bu soru yersiz nedeni şöyle. şimdi diyanet ve benzer özel kodlarla alan kurumlar yüzünden 40 puan alanda yerleşme şansına sahip bu durumda yukardan kaç kişi aralardan kaç kişi girecek belli değil. ha tahminen bence 93 90 belki şans eseri 89 kadar düşebilir üst seviye ama kesin değil.

umut06

Üye
Üye
Burda dikkat etmemiz gereken belkide lise, önlisans ve lisans branşlarında başvuran kişi sayısı. bu sayıyla orantılı olabilir . lise düzeyi 47.000 civarı önlisans 6950. lisansta 5000 civarı olarak düşünürsek lisans ve önlisansta üst puan 80 altına iner diye düşünüyorum.tabi kendi naçizane fikrim.

marcus_oredius

Üye
Üye
olabilir amqa bu diyanet ve özel kodlarla alan yerler bu istatistiği bozuyor. şartları uyan 40 puan almış bir kardeşimiz bile bu saede atanabilir. eğer ösym istatistik yayınlarsa o zaman bu konuda net bir fikir söyleyebiliriz. ama ben kimsenin ben bu puanla şu sıralamayla şuraya atandım diyeceğini sanmıyorum. tercihleri yorumlamak için sayfa açıldı çoğu kişi tercihlerini yayınlamadı bazı sitelerde bu konu küleyen kapatıldı.

eskiden (yıl 93 -94 de) herşey daha açıktı biz üniversite sınavını kazandığımızı puanımızı nereye girdiğimizi öys gazetesinden öğrendik. sayfa sayfa yayınlandı. şimdi kişisel haklar mahremiyet altında herşey gizli. hani açık devlet nerde.

YassaX

Üye
Üye
umut06 ; Bir kere Ortaöğretim - Ön Lisans - Lisans ; Hepsinin taban - tavan Puanları ve sıralamaları farklılık gösterecektir . Lisans OLduğum için genelde ilgi alanıma Lisans giriyor ve o konuda daha cok kafa yoruyorum normal olarak . 90 ve Üstü Puan sadece 100 Kişi var . Sıralamaları ve Puanları arkadaşlardan öğrendiğim için emin konuşuyorum. Lisans ile bir kontenjana hatta 4001 ; Herhangi bir Lisans Porg. Mezun olma Şartı ile 70 ile atanan olabilir. Tabiki bu durum özellikle 3 büyükşehirde 94 lere de çıkabilir . Cunku ; Ankara da diyelim ; 80 Kontenjan var ; bence bunlara giren Lisansların sıralamaları 200 ün üstü yani 88-89 ların üstü olmayacaktır ... Ancak ; kücük bir sehirde daha az tercih goren bir il 72 ler - 74 lerle Engelli lisans alabilir . Onun icin ; ÖMSS - 2012 /1 Sonrasındaki Sayısay Bilgileri ; KPSS deki gibi açıkca yayınlarlarsa bu sorunun net cevabını ancak o zaman bulabiliriz .

sebboy

Üye
Üye
Bence önlisans lisans lise mezunlarinda ilk atamada yerleşenlerin puani şöyle olur 80-100 arasi puan alanlar yerleşir bnce ilk atamada sadece

marcus_oredius

Üye
Üye
sanmam diyanet işleri zaten bozuyor bu tercihleri yapabilecek arkadaşların dağlımını bilmiyoruz. bunlar hiç ortaya çıkmadı. tercihinde diyanet olan gördünüz mü. ben görmedim onlar sayesinde 600 küsür kişi ne aralarda çıkacak bilmiyoruz.

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS - 2012 / 1 Tercihleri Sonuclandıktan sonra umarum ÖMSS - 2012/1 Sayısal Veriler Açıklanır . Kim Hangi Puanla Nereye Girmiş, Hangi Kontenjan boşta kalmış hepsiniz görürüz .

marcus_oredius

Üye
Üye
esas önemli olan açık kalan kontenjanların hangi illerde yoğunlaştığına dikkat çekmek lazım. çevremden gerek kpss gerek ömss girenlerin deprem nedeniyle van ve cevresinde bir uzaklaşma hissettim. bunları bir sonraki tercihlerde iyice bir değerlendirmesi yapılmalıdır.

derderbo

Üye
Üye
Atananlar atanamayan arkdaslara 2.alimlar icin desteklesin

Arkadaslar biraz erken ama bu 2.tercihlerin nezaman ve ne kadar kadro acilacagi konusunda desteklerize artik daha cok ihtiyacimiz oldugunu unutmayalim atanan arkadaslar atandiklari kurumlar hakinda bizlerle surekli bilgi alisverislerinde bulmalari(kurumun calisma duzenleri)konusunda..gibi. Herkese simdiden hayirli olsun

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi bunu tahmin etmek bile çok zor. ne zaman ne kadar bunları hepimiz merak ediyoruz. umarım atanan arkadaşlar bu konuda bilgi ve paylaşımda bulunur. inşallah herkez için bu ve gelecekteki tercihler hayırlı olur.

hunter

Üye
Üye
umut06; her kadronun taban puanı farklı olur diyanet kadrolarının taban puanı 30'a kadar inebilir ama 4001 kadroları yerine göre 90 dan aşağı inmez yerine göre 80'e kadar bile inebilir yani sorulan sorunun cevabını vermek zor..soru sadece belli bir kadro için sorulsaydı (mesela 4431,4421) belki bir yorumda bulunulabilirdi..saygılar..

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar hep önlisantan söz eilmiş size bir şey sorucam bilgisi olan var mı?? sizce bu örtaöğretim yani lise için diyorum 47 bin küsür kişi var acaba 70 lere inme şansı vye 75 lere inme şansı var mı yani ilahiyatta geçtim onlarda alım oluyor hepsi içinde 75 lilere gelir mi 2 yıl içinde bence gelme ihtimali var sizce??

hunter

Üye
Üye
sevme_; mezuniyetin düz lise mi meslek lisesi mi? sıralaman kaç ?

marcus_oredius

Üye
Üye
bence inebilir. ama bekleyip görecez. bende düz lise mezunuyum. sıralamam 1269, 87 puanım var. yavaş yavaş puanlar ve tercihler yazıldıkca birşeyler ortaya cıkacak. umut ediyorumki ösym istatistikleri yayınlarsa çok verimli bir analiz yapabileceğiz.

sevme_

Üye
Üye
hunter arkadaşım ben tic. meslek lisesi muhasebe ama tercihlerde hep bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak var idi tam hatıryamadım 2001 idi sanırım yani bana uyuyor 77 puan aldım 6659 sıralamam 47 bin küsür kişinin içinde ben az da olsa cok azda olsa umudum var

ozbay

Üye
Üye
İyi akşamlar bu soru için erken ama insan oğlu merak ediyor.
2. ömss alımları ne zaman olur acaba.
diceksiniz ki birincisinin ataması olmadı haklısınız dediğim gibi merak ediyor insan.
YassaX dostumuzdan bir tahmin almak istiyorum. YassaX dostumuzun tahminleri genelde tutuyor.
benim de bir tahminim var nekadar tutar bilmem ben: 2013 yılının haziran ayı gibi ömss 2 alımları olur diye tahminninde bulunuyorum.

benim tahminime göre, ikinci atamalarda genelde puanlar seksan beş civarında olur diye düşünüyorum.
tabiyki büyük şehirlerde bu puanlama doksandan aşağı düşmez herhalde

faruks63

Üye
Üye
Benim Fikrim 80 puana kadar inebilir..ayrıca sürekli diyanet alımları ile kıyaslama yapılıyor sanki diyanet tüm alımların %90Lara sahipmiş gibi konuşuluyor...Lisanstan örnek vermek gerekirse 2000 alım söz konusu bu 2000 alımın %35 diyanet olsa geri kalan kısmını Çöpemi atıyorsunuz :) bu 1400 kişinin içinde GIda SağLık Falan FiLan bunların sayısıda 500 olsa geriye 900 kişi kalır LisanS Statüsünde 90 üzeri aLanların sayısı 150 kişiyi geçmez Kısacası bence LisansLarda 2.atamalarda üst puan maxsimum 75leri bulur buda benim Fikrim ..

marcus_oredius

Üye
Üye
benim tahminim bu konuda buyılın içinde kasım veya aralık ayında ikinci alımlar olabilir. kasımda doğru hatırlıyorsam kpss tercihleri var hemen ardından ömss tercih yapılmasını umuyorum.

KPSS-2012/2: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme 19.11.2012 - 28.11.2012

Tekerlekli Sandalye