Şizofren hastalığı ve rapor??

Umutça

Üye
Üye
Merhabalar.. 3 sene önce Ankara Eğitim Araştırma hastanesinden %80 şizofren Ağır özürlü raporu aldım (2 yıl süreli). Raporun süresi dolunca tekrar baş vurdum %80 şizofren ama ağır özürlü olmayan raporu verdiler. Raporu itiraz ettik hakem hastaneye gönderdiler bukez %80 ağır özürlü raporu aldım ama bu kezde İl sağlık müdürlüğü başka bir hastaneye sevk etti son olarak. Son hakem hastanesindende %80 Ağır özürlü olmayan şeklinde rapor verdiler bir oyun gibi insanla dalga geçer gibi sanki.Benimde bu olaydan dolayı bayag bir moralim bozuldu ve yıprandım. Şuan Epilepsi hastalığımda başladı demek istediğim Bana ağır özürlü raporu veren hastaneye gidip tekrar rapor için başvurabilme hakkım varmı.. Bilgili arkadaşlardan soru-cevab şeklinde bir yardım rica ediyorum lütfen.. ALLAH herkesin yar ve yardımcısı olsun inşALLAH

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Size verilen en son rapor hakem jastanesinden verilmiş. Hakem hastanesinin kararları nihai kararlarır. Bundan sonra rapora itiraz edemezsinizde bi 6 ay 1 yıl sonra hastalığımda ilerleme oldu gerekcesiyle yeni rapor için başvurabilirsiniz.

Umutça

Üye
Üye
Halil bey peki en az 6 ay geçdikden sonra ilk olarak nereye başvuruda bulunacağım. Normal rapor alır gibi hastaneyemi yoksa İl Sağlık müdürlüğünemi başvuruda bulunacağım??

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır normal sıfırdan sağlık kurulu raporu alacaksınız. Rapora itiraz halinde sağlık il müdürlüğüne gidilir. Siz zaten o aşamayı geçmişsiniz.

Umutça

Üye
Üye
Halil bey 9 senelik Şizofren hastasıyım. Sizce rapor oranımın düşme oranı varmı bazı doktorları pek adaletli bulmuyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şizofreni hastalığı için bir şey söylemek çok zor.

Tekerlekli Sandalye