Sizofren hastasi nolur yardim edin

Bilgi1

Üye
Üye
Selamum aleykum. Kardesim sizofren hastasi 3980 gun primi var %85calisamaz raporu var maliyeye verdik raporimuzu elden 1derecede onaylanmis oran dusmemis simdi sgkya evragi vercez bu vergi indirimindenmi emekli oluyo yoksa malulenmi oluyo arti emekli olunca baska iste calisabirmi maas negecer eline daima asgari ucretli calisti 1998 baslangici var

kaptan tito

Üye
Üye
malulen emekli olmuyor. siz vergi indiriminden faydalanıp emeklilik işlemlerine başlamıssınız yaş sınırınızı kaldırırlar.pirim gün sayısıda yeterliyse normal emekli oluyor

başka bir yerdede çalışabilir.
malulen emekli olanlar çalışamaz.
bende vergi indiriminden faydalandım gecen sene emekli oldum

hayırlı olsun

Emircan

Üye
Üye
Kaptan bilgi için soruyorum vergi indiriminden yüzde kaç ile emekli oldun birde raporda hiç bir işte çalışamaz ibaresi olursa ne olacak

kaptan tito

Üye
Üye
emekli maaşı sizin rapor oranına göre baglanmaz %40 üstü tüm raporlar vergi indiriminden faydalanır.
sgk sadece vergi indiriminden faydalanıyormu ona bakar

pirim gün sayınıza ve 2001 öncesi gün sayınızı 2008 öncesi gün sayınızı ve 2008 sonrasına bakar pirim gün sayınıza göre maaş bağlar

sgk sizi vergi indiriminden faydalandırıp normal emekli eder. çalışma hakkınız var rapordaki özel ibareli çalışamaz yazısını bilemem

septik

Editör
Editör
[MENTION=24529]Bilgi[/MENTION]

Verdiğiniz bilgilere höre 1998 yılında sgk başlangıcı ile bugüne kadar 3980 gün primi ve %85 vergi indirimi almışsa. 18 yıllık sgk lık süreci ve 3600 gün sgk primi emekli olması için yeterlidir. Siz sgk ya evraklarnızı veriniz, büyük ihtimalle sorun çıkmaz ve emekli olursunuz.

Ayrıca vergi indiriminden dolayı emekli edilenlerde sgk eksik primleri ödenmiş kabul eder ve normal emekli gibi maaşınız bağlanır. Malüllük 1800 gün prim ve 10 yıllık sgk süreci arar farklı bir durumdur.

Tekerlekli Sandalye