Şizofren hastasıyım ömss den atanmam durumunda engelim sorun teşkil eder mi?

ahuse

Üye
Üye
halil yılmaz bey %80 şizofreni agır engeliyim 2014 sınavına girmek ıstıyorum agır engelli olmam bana bır sorun cıkarırımı atanmam durumunda lütfen yardımcı olun bu dusunce benı cok korkutuyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şizofreni hastası olupta ÖMSS sonucu ataması yapılan arkadaşlar oldu diye biliyorum. Konuya ilişkin bire bir tecrübesi olan arkadaşlar görüşlerini yazsın lütfen. Öylesi daha sağlıklı olur.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
selamlar...
ben de şizofreni hastasıyım. eylül 2010 'dan beri çalışıyorum. işe girerken verdiğim rapor oranım %45. çalıştırılamayacağı iş alanları kısmında yazan:'sorumluluk gerektiren işler' çalışıp çalışamayacağım kısım ise: 'tedavi ile çalışma olanağı verir' şeklindedir.
1-ben bu raporumu 2005 tarihinde numuneden almıştım.
2-özel sektörde çalışmaktan başka alternatifim yoktu.
3-raporu düzenleyecek doktorlara ikinci maddedeki durumumu izah etmiştim ve sağ olsunlar onlar da bu şekilde lehime bir rapor vermişlerdi.
işkur vasıtasıyla kendinizi yeniden bir hastaneye sevk ettirip durumunuzu anlatırsanız ve doktorlar ilaçlarınızı düzenli alacağınıza inanırlarsa size de şizofreni hastalığında taban oran olan %45'ten rapor vermemeleri için hiç bir sebep yok.
Geçmiş olsun.
Saygılar...

ahuse

Üye
Üye
teşşekkur ederım unuttum 29 tavsıyenızı dınlıycem.

derderbo

Üye
Üye
Şizofreni hastası olupta ÖMSS sonucu ataması yapılan arkadaşlar oldu diye biliyorum. Konuya ilişkin bire bir tecrübesi olan arkadaşlar görüşlerini yazsın lütfen. Öylesi daha sağlıklı olur.

Sanırım herhangi bir kurumuma atamanız olduğu zaman kurumdaki atama komusyonu tarafından yeni rapor istenir.Bu raporda engeline<şizofreni< göre çalışmanda herhangi bir olumsuzluk görülürse atamana onay verememe gibi hakları olduğunu biliyorum.

Tekerlekli Sandalye