Şizofreni hastanın ehliyeti iptal olurmu???

Şizof67

Üye
Üye
Merhaba sevgili üyeler ve dostlar. Ben şizofreni hastasıyım %62 raporum var engelli hizmetli olarak çalışıyorum. Doktoruma tekrar heyete girmek istediğimi ötv den faydalanmak istediğimi söyledim. Bana ötv den faydalanabilceğimi söyledi. Acaba %90 rapor alsam ehliyetim iptal olurmu ve aracı bende kullanabirmiyim lütfen ilgi ve alakanızı rica ediyorum. Saygılar

Hakan.60

Üye
Üye
Şizofrenin raporda üst limiti %80
Başka bir rahatsızlığınız var ise üstüne ekleyerek %90a gelirseniz ötv muafiyet li araç alabilirsiniz.
Not: sizofreni de üst limit yani %80rapor alırsanız zaten vasi tayini edilir.ehliyet vb zaten imkansız.
Ayrıca %90i doldurursaniz sizin raporunuzla vasiniz bir araç alabilir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şizofreni hastalarına sürücü belgesi verilmiyor.

Hakan.60

Üye
Üye
Halil abi
Şizofreni de psikiyatri doktorundan rapor isteniyor.eğer olumlu rapor verirse kontrollü olmak kaydıyla ehliyet veriliyor abi.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar,

Heyetin onay vermediği bir kullanımı neden diye hiç düşündünüz mü? Bu ülkede ehliyet alabilmeyi kafaya koyduysan mutlaka illegal yolunu bulursun ama önemli olan senin ehliyeti neden alıp almaman olmalı. Yani kendi sağlığın için bir sorun teşkil edecekse varsın ehliyetin olmasın güzel kardeşim.

Bu hayatta araç kullanmaktan çok daha değerli şeyler var ve onlardan biri de sağlığını, çevreni riske atmamandır.

Bana kalırsa sadece şizofren hastaları değil psikolojik ve ruhsal tüm hastalıklara sahip olanların ehliyetine el konması, gerekirse de trafikten men edilmesi bunu inanın herkesin iyiliği için istiyorum.

Hakan.60

Üye
Üye
Sn Gazoz Agacı
Yazınızı okudum ve sonuna kadarda haklı olduğunuzu şimdiden söyliyeyim.
Ama şöyle bir durum var.Şizofrenide tedavi ile işlev kazanmış olanlardan bahsediyorum.
Bu kişilerin tedavi dahilinde diğer sağlıklı bireylerden farkı yoktur.kullandığımız ilaçlarında işlev bozacak yan etkisi yoktur.Bu sebeble doktor kontrolünde araç kullanmaya izin veriliyor.
Ama birde raporsuz psikolojisi bozuklar var.bence bunlar tespit edilip ehliyetlerine el konması lazım
Hani bir tabir varya trafik magandası diye.
Bu tarz hasta olup ama hastalığını kabul etmeyenler ne yazikki hem kendini hemde suçsuz günahsız kişileri ciddi tehlikeye atıyorlar.

Tekerlekli Sandalye