Şizofreni hastasıyım geçen sürelerde iyileşme durumum ne aşamadadır

matadora

Üye
Üye
İyi günler arkadaşlarım ben 18 yaşından beri şizofren hastasıyım 23 yaşında devlet hastanesinden özürlü raporu aldım (% 85 agır sürekli) şimdi 30 yaşındayım bende iyileşme oldu 7 senedir çalışıyorum evliyim bir çocuğum var yolda benim şimdi raporumu değiştirme imkanı yani düşürme imkanım varmı kullandıgım ilaçlar serequal abizol prozac tegratol bu ilaçlarla oran düşürürlermi yoksa aynen devam edermi ben bunu ekpss ye girmek için % 45 % 50 civarına düşürüp oyle girmek istiyorum oran yüksekken belki atamadan sonra çalıştırmazlar diye düşünüyorum gerekli bilgileri sizden bekliyorum iyi günler

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Öncelikle siteye hoş geldiniz.
GEçmiş olsun matadora,
Ben 2010 dan beri kamudayım. solian 400 kullanıyorum. şizofreni hastasıyım.
Endişen olmasın. Sen, 'ben zaten çalışıyorum' dediğinde psikiyatırlar sana %45 verirler.
Yeni rapor için en kolay yol (vergi indirimi için) defterdarlığa başvuru yapman olacaktır. oradan seni hastaneye sevk ederler. Sen de durumu anlatıp %45 lik bir raporun işini göreceğini söylersin. Büyük ihtimalle sıkıntı yaşamazsın. Bu arada sınava çalışman iyi olur.
Sorun olursa burada cevaplamaya çalışırım.
Saygılar..

matadora

Üye
Üye
Öncelikle hoşbulduk ilginiz için teşekkür ederim vergi indirimine başvurmak için ne gibi evraklar lazım sınav konusundada sınava genel ekpss üzerinden mi çalışmam lazım sorular kpss ye göre basitmidir siz kaç puanla kazandınız ve çalıştıgınız işyerinde ne gib işleri yaptırıyolar ve davranışları nasıl ben elektronik teknisyeniyim bilgisayar işletmenlik sertifikam var 7 yıldırda şoförlük yapıyorum bana ne gibi bir iş yaptırılar biraz çok soru sordum ama kusura bakmayın sizden ögreneceğim çok şey var

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Rica ederim,
Elden geldiğince bildiklerimi cevaplayayım.
1-ben vergi indirimine 4 vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi ve görev yeri belgesiyle başvurdum. Görev yeri belgesini kurumumdan aldım. (meb'e bağlı okuldayım.)
vergi dairesinden matbu bulunan bir dilekçeyi de doldurdum ve iki gün sonra hastaneye sevkim yapıldı.
2-EKPSS farklı düzeyler ve farklı engelli grupları için farklı sorulardan oluşur. Benim girdiğim sınavda (2010'da) soruların yarısı kolaydı. Fakat daha sonra yapılan sınavların zorluk derecesi görece olarak artmıştır.
3-72 puanla ikinci tercihime atandım. (ilk tercihim konya idi ve sanırım 74 ile aldı.)
4-Görünen bir rahatsızlığım olmadığı, biraz saf oluşum(kanun/yönetmelikteki haklarımı bilmeyişimden)dan ötürü okulda derse girmek harici her işi yaptım. Fotokopi çektim, çaycılık yaptım ve hatta öğrencilerin bursluluk başvurularını bile almadım. (Sen eğer lisans mezunu isen gözünü aç ve her işe atlama. Ama eğer lise mezunu isen hizmetli olarak seni köle gibi çalıştıracak binlerce müdür olduğunu da unutma.)
5-sertifika diploma sadece sınava kayıt olurken sorulur. Eğer ben gibi GİH memur olarak atanırsan, gözünü de açarsan rahat edersin. Hele Elektronik teknisyeni olarak atanırsan maaşta beni bile geçersin. (Benim sınavdan sonra yapılan EKPSS'ler hakkında detay bilgim yok ama face'de oluşturulan gruplardan da bilgi edinebilirsin. benim üye olduğum facebook engelli öğretmen grubunu örnek olarak yapıştırıyorum.)
https://www.facebook.com/groups/engelliogretmen/?ref=bookmarks
Kafana takılan yerler olursa yine sor. Bildiğim kadarını yazarım..
Saygılar...

matadora

Üye
Üye
Abim bilgilendirme için çok teşşekkür ederim face sitesine bende üye olayım

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Rica ederim Sn. matadora,
Şizofrenide %80 rapor (verilen hasta), ilaçla bile kontrol altına alınamayan, günlük hayattan kopmuş ve bakıma muhtaç hastalara verilen orandır.
İlaçlarının düzenli kullanan, çalışan bir hastaya da zaten istese de hiç bir uzman %80 vermez. Kaldıki siz bir de evlenip çocuk sahibi olmuşsunuz.
Hastalığımızın ilerlememesi için ilaçları düzenli kullanıp, çalışmamız. dünya gailesinden kopmamamız lazım.
GEçmiş olsun.

Tekerlekli Sandalye