Şizofreni hastasıyım özürlü kimlik kartı almak için ne yapmam gerekiyor?

AZAD21

Üye
Üye
halil abi ben diyarbakırdan azad eskiden sizin diğer siteye üyeydim halil abi ben 2022 den maaş alıyorum ama tanıtım kartım olmadığından bana tanınan bazı sosyal haklardan yararlanamıyorum engeli kimlik kartı almak için nereye başvurmalıyım?? yani özürlü olduğumu beyan etmek için raporum yüzde seksen şizofreni hastasıyım araştırdığım kadarıyla tekrar heyete girmem lazımış raporumda sürekli ibaresi yazıor ayrıca bu meclise bizim hakları koymuşlar bu meclisteki tasarı onaylanırsa maaşlarımıza lanse edecekmi yani maaşımız artarmı ayrıca kıredi kartı çıkarabilirmiyimm özel bankalar 2022 maaşına kıredi kartı veriyorlarmı

Moderatörün son düzenlenenleri:

atipik

Üye
Üye
Halil Bey konuyla alakalı olarak;ben tc.kimlik kartıma engelli ibaresini yazdırmak istiyorum.San ki forumda bir yerde bunu yaptıran birileri vardı diye hatırlıyorum.
Bu mümkün müdür? Mümkünse nasıl kimliğime yazdırırım?
Engelli kimlik kartıyla kapsam olarak her hangi bir farklılığı olur mu; devlet tiyatrolarına ücretsiz giriş v.s için ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Benim kimlik kartımda özürlülük oranı yazıyor. Çok uzun zaman oldu yazdıralı. Sanırım kimlik yenilemem gerekiyordu o arada raporun örneğini göstererek özürlülük oranımı kimliğe ekletmiştim.

Tekerlekli Sandalye