Şizofreni hastasıyım sigortalı bir işte calisabilirmiyim

osman yıldırım

Üye
Üye
Merhaba %80 kısmi engelli süresiz şizofreni raporum var bir işe girsem sigortalı çalışabilir miyim malulen emekli olmak için işveren hastaligimi sigorta yaparken ogrenirmi bana yardımcı olurmusunuz

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@osman yıldırım

SElam,

Ben de şizofreniyim. İlaçlarımı aksatmadan özel sektörde çalıştım. Tanıdıkla iş bulmuştum. Sigortam da tam yatırıldı. Siz de çalışabilirsiniz muhtemelen ama özel'de genellikle şartlar (Çalışma saatleri uzun ve iş ortamları sıkıntılı) zorlu oluyor.

Eğer Doktorunuza çalışmak istediğiniz söylerseniz, İş için alacağınız çalışabilir ibareli bir raporla Kamu'da veya Özel'de şansınızı deneyebilirsiniz.

Malulen emeklilik konusu biraz karışık/çetrefilli. Devlet genel itibarıyla; Engellileri Malulen, kolayca emekli etmek istemiyor. Siz yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

NOT: İşvereninizden hastalığınızı saklamanızı önermem, rahatsızlığınızın nüks ettiği bir durumda kalırsanız bu daha kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Bol şanslar.

osman yıldırım

Üye
Üye
Unuttum 29 restaurant da iş buldum garsonluk şimdi sigortanida yapalım derlerse ben ne diyeyim onu bilemiyorum engelli maaşım 6 sene önce kesildi bakım maaşım 1 sene önce kesildi şimdi başka çarem yok

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@osman yıldırım

İlaçlarınızı aksatmadan çalışırsanız bence size iyi bile gelebilir. Ben de ilk yıllarımda çok zorlanmıştım çalışırken.

Beslenmenize de dikkat etmelisiniz; kilo almaya müsait insanlarız genelde.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@osman yıldırım

Selam,

Hocam Türkiye turizm cenneti, Güney tarafları otellerle dolu, Eğer garsonluk yapmayı göze aldınızsa bir beşyıldızlı otel daha iyi olabilir sizin için.

Sigortanız Otel'de büyük ihtimal yatar, kalacak yer, yeme içme masrafınız da olmaz. Yaşınız müsaitse şansınızı deneyin bence.

Biraz sonra yazacağım cümle için çok özür diliyorum ama: Aç kalmaktansa veya parasızlıktan bir suç'a karışmaktansa; ben sigortasız çalışmayı tercih ederim sanırım.

Tekerlekli Sandalye