şizofreni hastasıyım zihinsel bölümünden ömss sınava nasıl girebilirim?

HacıEmre

Üye
Üye
şizofreni hastasıyım yüzde 45 bölmüm psikiyatri zihinsel bölmünden sınava nasıl girebilirim teşekkürler.

HacıEmre

Üye
Üye
ömss sınavına diyorum genel özürlüden giriceğimi biliyorum ama zihinsel den nasıl girebilirim onu söylüyorum.

İsen Buga

Üye
Üye
2014 yılında ÖMSS sınavı tekrar başlayacaktır o zamana kadar beklesen olmaz mı?
ÖMSS başvuruları başladığında size net ve detaylı açıklama gelir. Şimdilik bu soru biraz erken olmuyor mu?

YassaX

Üye
Üye
HacıEmre ; ÖMSS' nin 2. Sınavı için Başvurularına daha çok zaman var . Ancak ; sorduğun soru icin sana şu şekilde yardımcı olabilirim. Senin raporun % 45 Psikiyatri de olsa ; Kişinin Özür Grubu ZİHİNSEL yazıyorda olsan ; senin gireceğin bölüm : RUHSAL - DUYGUSAL SAĞLIK SORUNU VAR yani GENEL ÖZÜRLÜ Bölümünden gireceksin. Cunku ; ÖSYM bu konuda Başvurular alındıktan sonra ; Senin Gibi Durumda Olup ZİHİNSEL Bölümden Başvuru yapanlar icin özel bir Komisyon kurdu ve Başvuruları bu şekilde olanlardan Cumartesi - Pazar günleri de dahil ; bazı Evrakları Faxlamaları istendi .. Özellikle Zihinsel den girilebilmesi icin Raporunda IQ Düşüklüğü ya da Zİhinsel Engelliller Okulundan Mezun Olması ya da Rehabilitasyon Raporları ( RAM Rapoları vs vs ) istendi ve karar ondan sonra verildi . .. Senin istediğin Şu Sanırım : Zihinsel Gruptan girip Kolay Sorular - 80 Dakika Sınav Suresi ... Malesef ; Herkes Hak Ettiği Yerden Sınava Girecek . Şunu Unutma Raporunda KİŞİNİN ÖZÜR GRUBU ZİHİNSEL YAZSADA SEN ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ SAYILMIŞ OLMUYORSUN ...

Saygılar ...

HacıEmre

Üye
Üye
Tşkrler verdiiniz cvplar için bi günüm bi günümü tutmadığı zamanlar oluyor o yüzden sordum normalde zekam bi çok kişiden üstün yani çabalama gücüm yüksek çok şükür herkese teşekkür ederim cevapları için.

Tekerlekli Sandalye