Şizofreni hastasıyım. Zihinsel engelli raporu almak için ne yapmalıyım?

HacıEmre

Üye
Üye
yüzde 45 şizofreni hastasıyım hastalığımdan dolayı hastalanmadan önceki aktivitelerimi yapamıyorum herşey bana zor geliyor 5 yıldır bu hastalığım var 18 yaşında başladı bugün doktora gittim forumlarda gördüm benim hastalığımda olanlar zihinsel rapor alabiliyor bende doktora dedim zihinsel almak istiyorum diye doktor dedi ben sadece psikiyatri bölümünden rapor verebiliyorum dedi rapordada zihinselliği gösteren hiç bi ifade yok doktor dedi dilekçe felan yazarsın dedi ben anlamadım bu zihinsel alanlar nasıl alıyor lütfen yardım edin.

İsen Buga

Üye
Üye
çalışıyor musun?

Belki başka yol gösterebilirim; Soruma cevap alalım...

HacıEmre

Üye
Üye
hayır çalışmıyorum işkur işe almıyor 100 kere gittim

HacıEmre

Üye
Üye
evet raporumla kayıt oldum işte diyolar şu saatte toplantı var kimse şizofren hastası birini çalıştırmak istemiyor yani görüşüyorum mülakatta tamam biz seni ararız diyorlar senin önerin neydi?

İsen Buga

Üye
Üye
iş ve işçi bulma kurumuna gidip rapor yenilemek istediğini talep edin. Onların yazısı ile rapor alacağınız için sakatlık oranınızda yüzdesi ve hangi hastalıkta(engel grubu) olduğunuzu hangi işlerde çalışmayacağınızı belirtir alanların doldurulmasını talep ettirin. ÜSt yazı ile gideceğin için doktorlar mecburen dolduracak..

Kolay gelsin bence raporunuzu yeniletin.

HacıEmre

Üye
Üye
peki isen buga bu şekilde zihinsel olarak rapor alabilirmiyim ?

HacıEmre

Üye
Üye
raporumda sistemler kısmında içhastalıkları kbb göz hastalıkları genel cerrahi nöroloji ortapedi psikiyatri kardiyoloji beyin cerrahisi cildiye üroloji kalp damar cerrahisi göğüs hastalıkları göğüs cerrahisi fizik tedavi var bunların hangisine başvursam zihinsel engelli raporu alabilirim??

İsen Buga

Üye
Üye
Zihinsel engelli olarak yazmazlar psikolojik rahatsızlık yazarlar. ayrıca çalıştırılmayacağı alanlar yazar. Bu da senin için avantaj ve dezavantaj olabilir.
Diğer rahatsızlıklar var ise balthazar formülü ile toplanır. Ancak en büyük rahatsızlık yüzdesi hangi kısımda ise o kısımdan sakatsındır.
Rapor yeniletirsen 2022 maaşın kesilmez. Ancak rapor oranınız düşük ise o zaman kesilir. %45 den %40 altına ineceğini sanmam.

Tekerlekli Sandalye