Şizofreni tedavisinde en etkili yöntem ilaç olduğu bildirildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şizofreni tedavisinde, hastalığın nüksü bakımından en etkili yöntemin ilaç olduğu bildirildi.

Şizofreni tedavisinde en etkili yöntem ilaç

Sonuçları Lancet dergisinde yayımlanan araştırmada, 1959 ile 2011 yılları arasında 65 araştırma kapsamında 6000'den fazla hastaya ait veriler değerlendirildi.

Araştırmaya göre, ilaç tedavisi gören şizofreni hastalarının sadece yüzde 27'si bir yıl içerisinde yeniden ağır bir hastalık devresine giriyor. Placebo verilen hastalarda ise bu oran yüzde 64.

İlaç tedavisi verilenlerin hastaneye yatırılma ihtimali de düşüyor. İlaç tedavisi gören hastaların yüzde 10'u yatarak tedavi edilmek zorunda kalırken, psikoterapi gibi diğer yöntemlerin uygulandığı hastalarda bu oran yüzde 26.

Araştırmaya göre, ilaç tedavisinin dozu azaltarak veya aniden kesilmesi de büyük bir fark yaratmıyor.

tolga

Üye
Üye
İlaçmı?? %45 Kronik Psikoz Şizofreni Dediler 2001 Yılında İlaç Tedavisi Başladı Norodol-Norofren-Akineton-Largaktil-Risperdal-Diazem Gibi İlaçları Kullandım 15 Günde Bir Clopixol Depot Diye Korkunç Bir İğne Oldum Yan Etkisi 2 Ay Aralıksız Bulanık Donuk Görerek ve Sersem Sermem Dolaştım Anskiyete %100'e Vurdu Kazık Gibi Kasıldım :( Her Seferinde Acile Gittim Akineton İğne İle Çözdüler Kasılmayı..Kısaca Deneme Tahtası Gibi Bu İlaçlarla Beynimi Kızarttılar :( Bıraktım Bu İlaçları Başka Dr'a Gittim Zyprexa 10 Mg İlaç Verdiler Biraz Pahalı İlaç Rapor Çıkarttım Ücretsiz Alabiliyorum İlacın Yan Etkisi Neredeyse Yok Bu İlaç Baya İyi Geldi Arasıra Rahatsızlandığımda Nervium ve Akineton Alıyorum İyi Geliyor Genel Anlamda İlaçları Aldığım Zaman İyiyim En Son Dr Zyprexa'yı Kesip Onun Ayarında Rexapin'e Döndürdü Şuan Gayet İyiyim Anlatmak İstediğim Ve Israrla Merak Ettiğim Bu Yukarıda Yazdığım İlaçları Kullanıpda Bana Şu İyi Geldi Diyen Sadece 1 Kişi Arıyorum Acaba Varmıdır? Birçok Kişiyle Konuştum Hepsi Bu İlaçlardan Dert Yanıyor Baştan Rexapin Yada Zyprexa Vermek Varken Hiçbir Faydası Olmayan %100 Yan Etkisi Olan Yamultan Adamın Hayatını Kaydıran Bu İlaçları Niye Verirler? Galiba Bu İlaç Pazarlamasında Bu İlaçların Faydasıda Olmasada Ticari Amaçlı Satılması Gerekiyor Bizde Bu Kirli Pazarlamanın Kurbanları Oluyoruz Son Olarakda Şunu Eklemek İstiyorum Bazı Cahiller Özentiler Bu İlaçları Kafa Yapsın Diye Kullanmaya Kalkıyorlar Özellikle Yeşil Reçete Olanları Onlara Sadece Şunu Söylüyorum 30 Dakikalık Yalancı Zevk İçin Farkında Olmadan 30 Yıl Gerçek Köle Olursun Ondan Sonra Ben Ne Yaptım Dersin!! Dersin Ama İş İşten Geçer İllaki Kafa Bulmak İstiyorsan Git Alkol İç İlaca Kesinlikle Bulaşma!!!

Tekerlekli Sandalye