Skolyoz hastalığında ağrı olurmu, impingement sendromu ne demek?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
ben 43 yaşındayım skolyoz şüphesi ile tetkik yaptırıyorum sonucunu çarşamba günü alacağım ,,,zaten var olan bir engelim var ama sırt bel ve kalça ağrılarımın fazlalaşması ve hareket kısıtlılığımında artması beni endişelendirdi ,,,şimdi öğrenmek istediğim skolyoz hastalığı çok ağrılımı oluyor tedavisi nasıl yada mümkünmü,,,birde kalça impingement sendromu nedir bu konuda bilginiz varmıdır bundan kurtulmam mümkünmü çünkü 13 yaşından beri bu sıkıntıyı çekiyorum daha böyle bir adı olduğunu yeni öğrendim hareketimi kısıtlayan bu rahatsızlıkmış şimdiden teşekkür ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Skolyoz hastalığında “ağrı” olur. Skolyoz tedavisi baya ilerledi başlangıç dönemindeki skolyoz hastalığında çok iyi sonuçlar alınabiliyor.
Sizin skolyoz dereceniz tam belli olmamış sanırım. D.r un kontrolüne göre skolyoz dereceniz ortaya çıkacaktır.
kalça impingement sendromu tanısı konulduğunu söylüyorsunuz. Fakat “impingement” tanımı omuz için kullanılan bir deyimdir. Sanırım siz yanlış anladınız. Yada d.r karıştırdı. Tekrar sorunuz.

Tekerlekli Sandalye