Skolyoz hastalığında uzman bir Dr: Prof. Dr. Şevki Erdem

erciyes

Üye
Üye
erciyes sevki_erde.jpg

Bakanlık seçti: İşte Türkiye'de yılın doktoru

Sağlık Bakanlığı, Skolyoz hastalığı konusundaki çalışmalarıyla tıbba katkı sunan Prof. Dr. Şevki Erdem'i 'Yılın Doktoru' seçti.

Bakanlık, Türkiye genelinde her yıl geleneksel olarak kendi illerinde sağlık çalışmalarına yaptıkları katkı, sağlık hizmetlerindeki fedakarlıkları ve duyarlılıkları dikkate alarak 'Yılın Doktoru'nu belirliyor. Türkiye'de sayısı 2,5 milyona ulaşan, omurganın ve kaburganın deformitesini ifade eden Skolyoz hastalığı konusundaki çalışmaları ile takdir toplayan Prof. Dr. Şevki Erdem'e ödülü 15 Mart günü saat 19.00'da Ankara'da Devlet Tiyatroları Leyla Gencer Sahnesi'nde törenle takdim edilecek.

70 çocuk ve genç ücretsiz tedavi edildi

Öte yandan Dr. Şevki Erdem, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlerle işbirliği çerçevesinde bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyor. Yaklaşık 10 aydan beri devam eden proje çerçevesinde tedavi olamamış, maddi durumu yetersiz, anne ve babası olmayan çocuklar tedavi ediliyor.

Belirlenen çocukların tedavileri ve ameliyatları, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Kliniği Skolyoz ve Omurga Cerrahisi Birimi'nde Prof. Dr. Erdem'in başkanlığında tecrübeli ve profesyonel bir ekiple gerçekleştirildi. Projeden İstanbul ve diğer illerden yaklaşık 70 çocuk ve genç yararlandı.

Skolyoz nedir?

Skolyoz (omurga eğrilikleri), omurganın göğüs veya bel bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir. Skolyoz, toplumda özellikle 9-14 yaşlarında yaklaşık % 2 oranında görülmektedir. Çocuklarda ciddi sakatlıklara, psikolojik sorunlara, solunum sıkıntılarına neden olabilen bu sorun ülkemizde belirli merkezlerde tecrübeli omurga cerrahları tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Prof. Dr. Şevki Erdem, Türkiye'nin önde gelen özel sağlık sektörü gruplarının servet değerindeki tekliflerini kabul etmeyerek, Sağlık Bakanlığı'nda bağlı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Kliniği'nde görevini devam ettiriyor.

benim yorumum: bu doktor gerçekten doktorluğun üstünde bir insaniyet sahibidir.Beni skolyozdan ameliyat eden doktordur,şuan rahat nefes alabiliyorsam onun sayesindedir. insanlara yaklaşımı çok sıcak,asla gözü parada olmayan,işinin ehli eli öpülesi bir insandır. TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Tekerlekli Sandalye