Skolyoz hastasıyım. Kaburgam çok ağrıyor. Öneriniz var mı?

skolyozlu

Üye
Üye
merhaba ben 17 yaşındayım skolyoz hastasıyım 2-3 doktora gittim emar ve çeşitli röntgenler çekildi ve derecenin 28-30 derece olduğu söylendi ama büyümemde durduğu için bundan sonra artmaz ameliyat vs. gerekmez dediler sadece yılda 1 kontrol olacak şimdi benim size sormak istediklerim arada bir hep oluyordu ama özellikle bugünlerde sürekli var kaburgam ağrıyor şöyle söyliyim size doktorum bana sağ kaburgamın biraz daha kabarık yani dışa çıkık olduğunu söylemişti . bugünlerde sağ kaburdam öyle ağrıyorki özellikle otururken nefes alamıyorum acısından özellikle bugün arttı ve sabahtan şu saate kadar kaburgamdı sadece şu anda ise bütün sağ tarafım yani sağ kaburgam, omzum ve kolum .. bi ara ellerimde de uyuşma oldu ama çok kısa sürdü belkide canımın acısından bana öyle geldi bilmiyorum. sizce bu ağrının nedeni nedir? derece ilerliyor olabilir mi? ama artık ilerlemez demişlerdi :( Ve İst.da tavsiye edebileceğiniz skolyoz uzmanı doktor var mı ?

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Kaburgadaki ağrı skolyoza bağlı gelişen bir ağrı olabileceği gibi romatoid atrit vb gibi nedenlerden kaynaklanıyorda olabilir. Muayene yapılmadan buradan bir şey söylemek çok zor. Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu'nu öneririm size.

M

mavibalina2012

Guest
Evet Sağlık Teknikeri arkadaşımızın dediği doktor Türkiyede bir numaralı doktor dünya genelinde de ilk beşe girecek cinsten ancak şu anda İstanbul'da özel bir hastanede görev alıyor ve tedavi giderleri SGK kapsamında değil ve fiyatları da can yakan cinsten...En üst gelir düzeyine hitap edebilecek kadar yüksek...Muayene olmakla iş bitmiyor ameliyat derlerse karşılamanız çok zor...Tavsiyem durumunuzu ortopedistle görüşün ancak ilgilendiği branş omurilik sorunlarınıda kapsasın bu doktorun fevkalede olmasına gerek yok...Skolyozunuz ameliyat aşamasına gelmişse bunu eğim oranlarıyla tespit ediyorlar oran belirtmişsiniz ancak artmışda olabilir eğer ameliyat olmanıza karar verilmişse o zaman çok iyi bir doktora ihtiyaç duyarsınız...Çünkü skolyoz ameliyatları ertelenirse ciğerlerde kalıcı sorunlar meydana getiriyor...Sağlıklı ve esenlikli günler dileklerimle...

zeynep_1

Üye
Üye
sevgili kardeşim benim sizin yaşlarınızdaki kız kardeşim de aynı rahatsızlıktan şikayetçi onun için de ameliyat önermediler ancak uzun süre masabaşında ders çalışamıyor bazen çok ağrısı oluyordu onu rahatlatmak için ne yapabiliriz derken internette Levent beyle tanıştık kendisi de yeğeninn rahatsızlığı yüznden bir alet çıkarmış piyasaya önce pek inanamadık ama kullanmaya başlayınca kardeşim çok rahatladı evde odasında bu aletle egzersiz yapıp kaslarını güçlendiriyor,üstelik maliyeti de çok yüksek değil ağrılarınızz çoksa levent beye ulaşmanızı tavsiye ederim umarım size de şifa olacaktır..isterseniz iletişim bilgilerini verebilirm

Tekerlekli Sandalye