Skolyoz hastasıyım muayane ücretleri çok pahalı tedavimi tam yaptıramıyorum

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
merhaba ben 25 yaşındayım ve 12 yaşımdan beri skolyoz kifoz ve kifoskolyoz hastasıyım.ama maalesef tedavi olqmıyorum.bu hastalığın cerrahlarının muayene ücretleri okadar uçukki kendimizi emin ellere teslim etmek nerdeyse imkansız.12 yaşımdan beri bozuk bi psikolojiyle yaşıyorum.sosyal güvencemiz olmasına rağmen geçmiyo o doktorlarda faydalanamıyoruz..peki bana ne çözüm sunabileceksiniz.çok merak ediyorum bu imkanlar bize verilecekmi yoksa biz bu hastalıkla yaşayıp gidicez mi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tedavi için cerrahi müdale gerekiyor ve ameliyat için d.r lar sizden ek ücret istiyorlarsa bu suçtur. Halk arasında bıcak parası diye adlandırılan ameliyat parası yasaklandı. Bu yasağa rağmen hala sizden böyle bir para isteniyorsa yada bu parayı vermediğiniz için sizinle ilgilenmiyorsa şikayet etmelisiniz. Tabi bu söylediğim "devlet hastaneleri" için gecerli. Özel hastanelerdeki işleyişi tam bilemiyorum...

skolyoz

Üye
Üye
Merhabalar ;

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesin'de omurga ile ilgili tedavi ve ameliyatlar için çok iyi doktorlar olğunu öğrendim gittiğim çogu hastane risk faktörü yüksek diye ameliyatıma yanaşmadılar bunun üzerine bir arkadaşım vasıtasıyla maltepe bölgesindeki üniversite hastanesine muayene olmaya geldim buradaki Doç.Dr.Can Solakoğlu ve Op.Dr Nurullah Ermiş hocalaerımızın yaptıkları kontroller sonucunda ameliyat yapmaya karar verildi.korkarak geldiğimiz ameliyatın çok riskli olmasına rağmen başarılı geçmesi bizleri son derece rahatlattı Gerek ameliyat öncesi,gerek ameliyat sonrası bütün aşamalarda başta hocalarımız olmak üzere ameliyatımda emeği olan herkeze çok teşekkür ederim.

Not: Bu Konuyu sizlerle paylaşmamın sebebi gittiğim çoğu hastane risk yüzünden ameliyatımı yapmamıştı.

Tekerlekli Sandalye