Sol alt ekstremite ötv indirimi reddi

umutks

Üye
Üye
Aldığımız engelli raporunda sol alt ekstremite kısalığı tanisi ve "ozel tertibatli arac kullanabilir" ibaresi bulunmaktadir. Rapor orani %56 dir. Biz bu taniya guvenerek kodlu rapor icin il saglik müdürlüğüne basvurduk. Ordan aldigimiz raporda sol alt ekstremite de 8 cm kisalik oldugu ve otomatik arac kullanabilir seklinde kodumuz mevcut. Ehliyet basvusuru tamamlandi. Yalniz ilimizde bulunan vergi dairesi otv kanununda sol alt ekstremite kısalığınin kac cm ile gecerli olacaginin yazmadığını bahane ederek ozelge talep etmemiz gerektiğini söyledi. Biz her seyin acik olduğunu 3-4 ay bekleyecek vaktimiz olmadığını belirttik. Sizin tecrübelerize dayanarak izlememiz gereken yol hakkinda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19492]umutks[/MENTION] tamamen vergi dairesinin işgüzarlığı. Kanun açık. Vergi dairesi kanuna dair tereddüt yaşarsa ancak o zaman özelge isteyebilir. Burada tereddüt yaşayacak bir durum yok. Siz iki şey yapabilirsiniz. Özelgenin sonucunu bekleyeceksiniz yada direk Ankara ya gidip raporunu göster özelgeyi al. Aynı gün içinde yanıt veriliyormuş.

umutks

Üye
Üye
Vergi dairesinin söylediğine göre rapor otv indirimi icin ankara da saglik kuruluna girecekmis. Uzun surme sebebi icin bunu bahane ediyorlar. Ozelgeye direk cevap verirlerse bu isimizi hizlandirir.

umutks

Üye
Üye
İkametgâh adresimin bulunduğu il dışında bir bayiden arac satin alip o ilin vergi dairesinden indirim yaptirabilir miyim ? Bu yoluda düşünüyorum. Sizde nasil uygun olur ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Emin olmamakla birlikte yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum.

umutks

Üye
Üye
İlgi ve alakaniza teşekkür ederim. İyi aksamlar.

şevket 45

Üye
Üye
başka il ilçe müracat yapabilirsiniz benimde benzer yaşamış olduğum şehirde vergi dairesi bir sürü işi yokuşa sürdü sonra bir bayiyle görüştüm raporu getirin dediler 2 gün sonra işi hallettiler sizde bir bayi aracılıgı ile başka vergi dairesine müraacat edin işiniz kesin halledilir umarım.

LG-H815 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye