Sol ayağımdan çocuk felciyim ötv'den faydalanabilirmiyim?

Sol ayagım çocuk felci +diyabet hastasıyım yüzde 52 raporla erken emekli oldum , C ehliyetim var şu anda otomatik vites araç kullanıyorum,yenidenrapor için hastaneye gitmemmi gerek ,bu raporda oran önemlimi ,bende ötv indiriminden faydalanabilirmiyim

Çocuk felci olmanıza ragmen C ehliyeti nasıl aldınız? Amacım şu c ehliyeti rahat alabiliyorsanız; alamazsınız demiyorum, ötv indiriminden faydalanma olasılığınız düşer diyorum..

Noramlde H sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı araç kullanabilir ibreli rapor gerekiyor. Sizde ikisi eksik..
Heyete girip H sınıfı ehliyet alabilir ve Özel tertibatlı araç kullanabilir ibreli rapor alabilirseniz; ÖTV den sitisna olrusunuz.

Ben c ehliyeti alalı 26 sene oldu, son 10 senedir sol bacagımda çok fazla güç kaybı oldu,şimdi mecburen otomatik vitesli araç kullanmak zorundayım

Heyete git bir hele... Ancak heyete H sınıfı ehliyet ve otomatik vites araç kullanır ibreli rapor almak istediğini söyle. bildiğim şu genelde özel tertibatlı araç yazarlar.

Alabilirseniz ki ÖTV, MTV ve KDV muafiyetinden faydalanırsın.

%52 olması önemli değil: %10 olsa bile alabilirsiniz... % raporlarından çok yazılı ibreler önemli: Özel tertibatlı araç yazısı görülürse hemen ÖTv muafiyetine giriyor.

Geri