Sol Ayağıyla Somali'ye Destek Olacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Erzurum'da elleri ve sağ ayağı doğuştan engelli olan Yusuf Arslan, sol ayağıyla yaptığı resimleri satarak, Somali'ye destek olacak.

Sadece sol ayağını kullanabilen Arslan, basında yer alan Somali haberlerinden etkilenmesi sonucu, ülkedeki sıkıntıları, yaşanan dramı sol ayağıyla resmetti.

Somali'de yaşanan sıkıntılara dikkati çekmek, ülkeye daha fazla yardımın yapılmasına katkı sağlayabilmek için Somali'yi anlatan resimler yapan Arslan, eserlerinden kazanacağı paranın bir kısmını Somali'ye göndererek, Somali halkına destek olmaya çalışacak.

Engelli ressam Arslan, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, 1999 yılında resim yapmaya başladığını, açtığı 6 kişisel sergisinin de büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Resim sergisini gezen sanatseverlerin, tablolarını gördüğü zaman kendisinin yaptığına inanamadığını ifade eden Arslan, "Çok şükür ki sol ayağımla her şey yapabiliyorum" dedi.

Gazete ve televizyonların, internet sitelerinin, dergilerin Somali'den bahsettiğine değinen Arslan, şunları kaydetti:

"Tüm basın Somali'den bahsediyor. Neden sıkıntı yaşasınlar ki? Neden bir ülke sefalet yaşasın ki? O haberler beni çok etkiledi. İzlediğim haberlerden sonra 'acaba Somali'ye benim nasıl bir yardımım olur?' diye düşündüm ve tablolarımı satarak, imkanlarım ölçüsünde destek olmaya karar verdim."

-"Tablolarımı Somali için satacağım"-

Somali'ye küçük de olsa bir yardımı dokunursa çok mutlu olacağını dile getiren Arslan, şöyle dedi:

"Acaba tablolarımdan alacağım paranın yarısını Somali halkına bağışlasam olur mu?' diye düşündüm. Sonra 'Tabii olur, niye olmasın' dedim. Benim de Somali halkına küçük de olsa bir katkım olsun istiyorum. Sol ayağımla yaptığım tablolarımı Somali için satarak, imkanlarım ölçüsünde destek olacağım. Ben de insanlık görevimi yapmaya çalışıyorum. Aslında herkesin çabalaması lazım."

Türkiye'nin imkanları ölçüsünde Somali'ye yardımlar yapan bir ülke olduğuna dikkati çeken Arslan, "Ama maalesef bunu engellemeye çalışanlar var. Fakir ülkelere, her ülkenin destek olması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

- Somali'de yaşanan sıkıntıları sol ayağıyla resmetti-

Arslan, sol ayağıyla Somali'deki sıkıntıları anlattığı tabloyu şöyle özetledi:

" Somali'deki sıkıntıları anlatabilmek için tablo yaptım. Tablonun bir yanında siyah bulutlar, bin yanında beyaz bulutlar var. Kara bulutların altında gri renginde giyinen bir insan var. Çünkü gri, olumsuz, hissiz olduğunu anlatır. Tablonun sağ tarafında, bol altın, para var. Çünkü bu ülkeler, diğer ülkelere yardım yapmak yerine, o ülkeleri sadece sömürüyor. Bazı ülkelerin altınları, paraları çok ama maalesef yardım eden yok. Toprak kana doydu, ama insanların nefsi hala doymadı. Ben denge olsun istiyorum. Bunun için de evrensel dengeyi anlatan yeşil rengini sıkça kullanıyorum. Tablonun sol tarafında ise Türk Kızılayı'nın, Somali halkının yaralarını sarmasını, ülkeye yapılan yardımlarını, sağ tarafta ise zengin ülkelerin tavrını anlatıyorum. Allah çok adaletlidir. Bir gün Somali'ye de gün doğacak, bereket gelecek."

-Tabloları satın almak isteyenlerin ulaşabilecekleri adresler-

Arslan, eserlerini satın almak isteyenlerin hem kendisine hem de Somali halkına destek olacağını belirterek, "ressamarslan@hotmail.com, Ressam Yusuf Arslan Facebook adresinden ve 507 752 12 88" numaralı telefondan kendisine ulaşabileceklerini ifade etti.

Arslan, annesi vefat eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a başsağlığı dileğinde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Tekerlekli Sandalye