sol ayak 1 cm kısalığı ötvsiz araç alabilir miyim?

mskaya5461

Üye
Üye
herkese merhabalar. ben 5 gün gönce ötv indirimi için rapor aldım. raporumda sol ayağımda kalça çıkıklığından palatin olup 1 cm ayağım kısa diye yazıldı. oran desen 3. fakat hastane açıklama kısmına boş bıraktı. raporu tekrar doktorla görüşülerek 1 cm kısa diye ötv indirimi için uygun olmadığından açıklamaya bişi yazmadığını söylediler. bir de 1 cm kısa diye ötv indirimi vermiyormuş? böyle bir kanun mu var. yani kaç santim kısa olursa ötvden faydalanabiliyorum. bu konuyla ilgili yeni kanun mu var da ben bilmiyom?? lütfen aydınlatınn..

Ekli dosyalar

• rp1.png
    rp1.png
    111.4 KB · Görüntüleme: 192

İsen Buga

Üye
Üye
bu raporla ıııhhh alamazsınız..

İsen Buga

Üye
Üye
20/2/2019 tarihinden itibaren düzenlenen engellilik sağlık kurulu raporlarına istinaden işlem yapılabilmesi için raporun “Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir” değerlendirmesini içermesi şarttır. Bu tarihten itibaren düzenlenmekle birlikte söz konusu değerlendirmeyi içermeyen raporlara istinaden işlem yapılmaz.

Yukarıda verdiğim yazı alt çizgili olan ..
raporunuzda yazılması gerekiyor.

Maliye'deki memur doktor değildir. Bildiğiniz düz memur olduğu için yukarıda verdiğim altı çizgili madde arayacak elinizde sunduğunuz raporda görmediğinde red verir.
Raporunuzu yenileyiniz yada heyette ÖTV muafiyetli araç için yeniden muayene olmak istediğinizi söyleyiniz. Hem ehliyet hemde ÖTV.den faydalanmak istediğinizi söyleyiniz yardımcı olurlar.

Tekerlekli Sandalye