Sol Ayak Bileği Dondurulması Rapor Oranı Nedir?

predator

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 2014 de geçirdiğim trafik kazası sonucu sol ayak bileğim donduruldu sol bacak kasımda zayıflık ayağımda yan basmadan kaynaklı kapanmayan yara mevcut sürekli ayakkabı değiştiriyorum
ayak baş parmaklarım hareket etmiyor ve ayağımda ciddi doku naklinden dolayı şekil bozukluğu mevcut normal ayakkabı bot giyemiyorum
ayretten ayağımın altında his kaybı var sağ bacağımdan sinir alıp sola taktılar lakin işe yaramadı sağ ayagımdada his kaybı mevcut topuk 3cm yakın yüksek
ayakta durmakta zorlanıyorum fazla yol gidemiyorum engebeli zeminde yürüyemiyorum denge bozukluğum var

sol kulakta yüzde kaç olduğunu bilmediğim bir duyu kaybım var

şimdiye kadar hiç rapor almadım fakat sigorta gün ve primlerim dolu acaba rapor almaya kalksam yüzde kaç oran verirler merak ediyorum sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şifalar diliyorum.

Birden fazla farklı hastalık için balthazard formülü ile hesaplama yapılarak oran belirlenir. Net birşey söyleyemesemde fikir olması açısından yardımcı olmaya çalışayım. İşitme kaybınız içinde mutlaka bir oran verilecektir işitme kaybında hesaplama oldukca karışıktır. Bizlerin net birşey söylemesi çok zor.

45-Ayak bileği kırığı

a)Kemik çatalı korunarak iyileşme 0
b)Kemik çatalı genişlemiş fibula köşelenmiş ve sekonder
artrosis deformanslı 20

46-Ayak bileği ankilozu
a)Uygun posizyonda 20
b)Uygun olmayan posizyonda
1-Tek taraflı 25
2-İki taraflı 40

predator

Üye
Üye
Şifalar diliyorum.

Birden fazla farklı hastalık için balthazard formülü ile hesaplama yapılarak oran belirlenir. Net birşey söyleyemesemde fikir olması açısından yardımcı olmaya çalışayım. İşitme kaybınız içinde mutlaka bir oran verilecektir işitme kaybında hesaplama oldukca karışıktır. Bizlerin net birşey söylemesi çok zor.

45-Ayak bileği kırığı

a)Kemik çatalı korunarak iyileşme 0
b)Kemik çatalı genişlemiş fibula köşelenmiş ve sekonder
artrosis deformanslı 20

46-Ayak bileği ankilozu
a)Uygun posizyonda 20
b)Uygun olmayan posizyonda
1-Tek taraflı 25
2-İki taraflı 40

Yani 45.madde b bendi %20 toplamı ile 46. A bendinin %20 lik toplamı %40 okarakmı hesaplanıyor yada baltazar formülü ile yüzde 37 falan yapıyor sanırım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hastalığın sizde bıraktığı etki bile rapor alırken belirleyici rol oynamaktadır. Bundan dolayı şukadar alırsınız diyemem kulakta ve ayak bileğinde sorun olduğundan bahsetmişsiniz bunlara ayrı ayrı bir oran verilir bu oranda balthazard https://rapor.engelliler.gen.tr/?islem=hesapla yöntemi ile hesaplanır.

Tekerlekli Sandalye