Sol ayak diz üstü ampute bu durumda ihtiyaçlarımı gideriyorum bakım maaşı alamazmıyım

farfan42

Üye
Üye
sol ayağım ampute diz üstünden,ihtiyaçlarımı giderebiliyorum kendim. bakım maaşı almama engel bir durum var mı ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum her ne kadar ağır özürlü ibareli rapor istese de başvuruda önemli olan değerlendirme "kişi kişisel temizliği tuvaleti banyosu gibi ihtiyaçlarında bir başkasından yardım alıyormu" durumunu değerlendiriyor ve eğer kişi bu işlerde bir başkasından yardım almadan yapıyorsa maaşı vermiyor uygun görmüyor sizin durumda da maaş alabileceğinizi ve ve bakıma muhtaçlık kararınızı shçek uzmanları belirler bu yüzden başvuru yapıp şansınızı deneyin derim, bu niteliklerin haricinde evde kişi başına düşen gelir 423 lirayı geçmemesi gerekiyor bu nitelikte sizde mevcutsa sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumu'na müracat edebilirsiniz

farfan42

Üye
Üye
gelir düzeyi kurtarıyor fakat 2022 maaşı ile birlikte alabilir miyim peki ? kanser hastasıyım 9 yıldır ayağımı kaybettim akciğeride sıçrama oldu %90 rapor verdiler. konu hakkında yeterli bilgiyede sahip olmayınca endişeye düşüyoruz.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşı almanızın evde bakım maaşı almanıza engeli yok, yani evde bakım maaşında temel 2 kural var gelir durumu sizde bu uygunsa kişisel temizlik vs. durumları kalıyor onlarda uygunsa başvurun neticede başvurun shçek uzmanları değerlendirsinler ben olur yada olmaz deyip sizi yanıltamam neticede kural belli yönetmelikle sabit ama uzmanlar muhtaç bakıma derse maaşı alırsınız en mantıklı yol başvuru yapıp görmektir.

farfan42

Üye
Üye
peki verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim en kısa sürede başvuru yapacagım inşallah..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Neticeyi bizimle ve süreci bizimle paylaş lütfen herkesi bilinçlendirmiş olalım.

farfan42

Üye
Üye
tabiki seve seve inşallah. hayırlı geceler çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Tekerlekli Sandalye