Sol ayak kısalığı ÖTV muafiyeti

hsynbzby51

Üye
Üye
Ben 2018 yılında sol ayak kısalığından yüzde 24 engelli raporuyla araç almıştım açıklamada özel tertibatlı araç kullanır yazıyor. 1 sene geçtikten sonra vergi cezası geldi ben de mahkemeye başvurdum ve davayı kazandım. 2023 yılında aracımı sattım. 2024 yilinda tekrar araç almak istediğimde Kayseri maliyesi sorun çıkartıyor ne yapmam gerekiyor mahkeme kararım olmasına rağmen maliye onaylamiyor.

İsen Buga

Üye
Üye
Ben 2018 yılında sol ayak kısalığından yüzde 24 engelli raporuyla araç almıştım açıklamada özel tertibatlı araç kullanır yazıyor. 1 sene geçtikten sonra vergi cezası geldi ben de mahkemeye başvurdum ve davayı kazandım. 2023 yılında aracımı sattım. 2024 yilinda tekrar araç almak istediğimde Kayseri maliyesi sorun çıkartıyor ne yapmam gerekiyor mahkeme kararım olmasına rağmen maliye onaylamiyor.
Müdürü ile görüş; olmadı ise yazılı evrak ver; neden alamayacağına dair ivedilikle cevap iste. Açıklama yazmak zorundalar. 15 gün içinde cevap gelmezse avukatınız ile birlikte ilgili birime dava aç maddi ve manevi. Bu işi bilen avukat lazım. Sol ayak engelliler araç alabiliyor ama bazı arıza tipler yüzünden işler yokuşa sürülüyor..

hsynbzby51

Üye
Üye
Raporum süresiz olmasına rağmen yenilenmesi gerektiğini söylediler "hareket ettirici akşamda özel tertibatlı araç kullanabilir" yazması gerekiyormuş

İsen Buga

Üye
Üye
Raporum süresiz olmasına rağmen yenilenmesi gerektiğini söylediler "hareket ettirici akşamda özel tertibatlı araç kullanabilir" yazması gerekiyormuş
E nabızda detaylı görülüyor mu? 2018 öncesi raporlar yenilenmesi gerektiği söyleniyor. Ama sizinki 2018 e-nabızda rapor numarası yazılır ama detaylı PDF olarak görülmesi gerekiyor. görülmüyorsa yenilenmesi gerek. ancak görülüyorsa bir işgüzarlık var bu işte…

ahmet34

Üye
Üye
herkesi mahkemeye vercen tazminat davası açcan başka yolu yok,genellikle hata yapıp sorun cıkarırlar,sonrada aa ne yaptık derler

bizede zarar ettırdıler dınlemedıler,acıdık tazmınat acmadık,ama genellıkle boyle bunlar

ıhtıyacı olmayan zengın olanlar,otv fırsat bılıp paralarına para katanlar alabılıyor da asıl ıhtıyaclılar neden alamasın

Tekerlekli Sandalye