Sol ayak ortopedik engelliyim. Tertibatlı araç kullanır raporu verdiler?

haci0121

Üye
Üye
Ben rapor aldım ötvsiz araç için rapor çıkardım sol ayak ortopedi için özel tertipatlı araç kullanabilir sürücü olur yazıyor ön sayfada da özel tertipatlı araç kullanabilir yazıyor şimdi ben bu raporla araba alabilir miyim ötvsiz bu şekilde alan varmı arkadaşlar

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Raporu niye çıkardınız?
- ÖTV indiriminden faydalanmak için

Raporda ne yazıyor?
-Özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor,

Daha ne olsun :) Gözünüzaydın en kısa zamanda acentanın yolunu tutarsınız artık. İsterseniz aşağıdaki konuları okuyun daha çok bilgi sahibi olmakta fayda var ;

https://engelliler.gen.tr/f18/otv-indirimli-arac-almak-icin-yapilmasi-gerekenler-24126/

https://engelliler.gen.tr/f18/engelliler-icin-arac-aliminda-otv-uygulama-sartlari-27173/

https://engelliler.gen.tr/f18/engelliler-icin-arac-aliminda-otv-uygulama-sartlari-27173/

ÖTV siz aracınıza kavuşmanız dileğimle,

haci0121

Üye
Üye
Allah razı olsun peki otomatik vites alabilirmrim aparat felan taktırmadan

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok bu ibareli raporla "otomatik vitesli araç" alamazsınız. Otomatik vitesli araç alabilmeniz için raporunuzda 10.02 kodu yada bu koda karşılık gelen "otomatik vitesli araç kullanır" ibaresinin bulunması gerekiyordu.

haci0121

Üye
Üye
Ben doktora sordum kendiside dedi yararlanabilirsin ötvden araba için saten benim ki sol ayak başka araba kulanmam uygun olmaz otomatik vites zaten özel tertibata geçiyor doktor kendiside dedi otomatik özel tertibata geçiyor

haci0121

Üye
Üye
Çok saçma benim sorunum sol ayaktan ben otomatik vites kullanabilirim adamlar özel tertibat yazmış şimdi ben nasıl bi araba alacam ben arayaaabaya aparat felan taktırkmak istemiyorum özel tertibat otomatik sayılmıyor mu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Özel tertibat başka otomatik vites başka. Özel tertibat demek aracın hareket ettirici mekanizmasına (gaz, fren, debriyaj, vites vb. gibi) takılan ek donanım demek.

Hsm34

Üye
Üye
Yüzde 37 ortopedi raporum var Haydarpaşa sağlık kurulundan bu rapor sürücü sağlık raporu alırken bana bu oran yeterli midir bazıları yüzde 40 olması gerek diyor acil cevap bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır ne sürücü belgesinde nede ÖTV indirimli araç alımında rapor oranının bir önemi yok. Size yanlış bilgi vermişler.

haci0121

Üye
Üye
EE peki simdi nasıl olacak benim raporum boş mu oldu ben anca otomatik vites kulanabilirim şmdi ben nasıl bi araba alaçam heyet bişide belirtmemiş ne kod var ne bşşi sadece özel tertibat yazıyor doktora sordum dedi araba alırsın heyet kod felanda katması ne kod ne kısıtlama kodu hastane uzman hekimi dedi otomatik viteste özel tertibattan sayılıyor araba alacağım yer Ford bayisinin müdürü akrabadır sıkıntı yok diyor ehliyetini al gel gerisine karışma dedi yeni yasaya göre özel tertibat otomatik vitesi kapsıyor sol ayak için ehliyetini getir ben halledecem dedi

balkesli

Üye
Üye
ötv indirimi için aldığınız raporda kod bulunmaz nasıl bir araba kullanacağınız ehliyetinizde belirtilir kodlar ehliyet için aldığınız raporda ve ehliyetinizde bulunur ehliyetiniz h sınıfı ise değiştirmeniz gerecek yeni ehliyetlerden alacaksınız.

şenol1

Üye
Üye
Merhaba bende öteve öndirimi almak istiyorum sol ayakda diz kapagında pilatin var acaba verirlermi nereye nasıl müracaat yapmam lazım benim % 83 raporum var akcigerlerden

LG-K520 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19015]şenol1[/MENTION] diz kapağındaki platin nedeniyle ÖTV indirimden yararlanmanız çok güç Hatta neredeyse imkansız gibi birşey.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19015]şenol1[/MENTION] diz kapağındaki platin nedeniyle ÖTV indirimden yararlanmanız çok güç Hatta neredeyse imkansız gibi birşey.

Tekerlekli Sandalye