Sol ayak polio sekeli. ÖTV indirimli araç alabilirmiyim?

dursun

Üye
Üye
sn halil by bende solayağından özürlü(poliosekeli) b sınıfı ehliyetim var emekliyim dahaönce araştırdım ötv den faydalanıyımdeyi sol ayakdan özürlü olanlar ötv den faydalanamaz dediler şimdi değişen bir şeymi oldu ben ehliyetimi değiştirsem otomatik araç alasam ötv mtv kdv indirimlerinden faydalanabilirmiyim ne yapmam gerekli vereceğin cevaba şimdiden teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet faydalanabilirsiniz. bkz.
Bu çerçevede, sağlık raporuna göre sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan ''H'' sınıfı sürücü belgesine haiz malul ve engelliler, başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli araç alımında istisnadan yararlanabilecek. Sağ ayağında veya sağ bacağında sakatlığı olanlar da, gaz veya fren pedalında sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırmak suretiyle otomatik vitesli araç alımında istisnadan faydalanabilecek.

dursun

Üye
Üye
sn halil kardeş sen sol ayak poliosekeli olan ötv de faydalanır otomatik araç ötv siz alabilir diyosunuz bu kanun yenimi çıktı ben maliye dende sordum araştırıyorum bi türlü kesin kanıya varamadım eğer yeni çıkmış bir kanunsa bilgi verebilirmisin

Ihsan3838

Üye
Üye
Hocam benim raporumda sol alt extremitede polio sekeli bacak uzunluk olcumunde 7 cm kisalik yazıyor. Ve araç firmasından arac aldim firma dosyayi kayseri vergi dairesine gonderdi. Normalde burasi imzalamasi gerekirken raporu ankaraya gönderdiler. Yeni B sınıfı ehliyetim var raporda özel donanimli arac kullanabilirler yaziyor. Bu yazi olumlu gelirmi sizce merak ediyorum hocam

balkesli

Üye
Üye
raporu ankaraya göndermelerindeki amaç ne bu konuda size bilgi verdilermi. ankaraya rapor vergi indirimi için gider bi karışıklıkmı oldu acaba

Ihsan3838

Üye
Üye
raporu ankaraya göndermelerindeki amaç ne bu konuda size bilgi verdilermi. ankaraya rapor vergi indirimi için gider bi karışıklıkmı oldu acaba

Kayseride benim raporun emsali yokmuş ankaraya ozelge için gönderdiler . Kısacası yani ozelge olumlu gelirmi

balkesli

Üye
Üye
polio sekeli olanlar araç alabiliyor bir sorun çıkacağını sanmıyorum sonuç istediğiniz gibi gelecektir.

Birkan01

Üye
Üye
[MENTION=10995]balkesli[/MENTION]

Benim de Teşhis kısmında sol ayak bileğimde güç kaybı yazıyor %20'de oran mevcut acaba alabilir miyim ÖTV indirimli araç vergi dairesi Ankara'ya özelge gönderdi minimum 3 ay dedi?

Tekerlekli Sandalye