Sol Ayaktaki Venöz Yetmezlikten ÖTV İndirimi Alınabilir mi ?

metkar06

Üye
Üye
Merhabalar. %49 özürlü raporuna sahibim. Raporda %20 Venöz yetmezlik %20 Herediter Trombosit %20 de astım var. Venöz yetmezliğim sol ayağımda.. H sınıfı ehliyet ve ÖTV indirimli araç alabilir miyim sizce ? Raporu için başvursam mı ?

İsen Buga

Üye
Üye
Bu konuyubu alanda uzman dr karar verir. Kaldı ki biz doktor değiliz. Buna göre genelleme yapacağım ama siz yinede bu dalda ihtisas yapmış uzman dr.lara sormalısınız. Bana göre venöz yetmezliği varis gibi hastalıklarına ÖTV.siz araç verilmeyebilir.

Gerekçem:Sol Ayağınız için H sınıfı ehliyet alabilecek misiniz? Ona bir bakın. Eğer H Sınıfı ehliyet alabiliyorsanız pekala ÖTV.siz araç alabilirsiniz.

metkar06

Üye
Üye
Yorum icin tesekkurler. Hata bende cunku hastaligimi tam belirtmedim. Varis degil, sol ayak damarlarinda kalitimsal pihti mevcut ve bu pihti genetik bir rahatsizlik oldugundan hayati tehlike arz etmekle kalmiyor, tedavisi de mumkun degil.. uzman dr. Dan ziyade buradaki yorumlar beni motive edip isimin pesine dusmm konusunda yardimci oluyor.

İsen Buga

Üye
Üye
Tam tesekullu hastaneden H sinifi ehliyet almak istediginizi belirtiniz. Engelinizi de uzman dr.lara belirtiniz. Sonucu ona gore yaparsiniz. H sinifi eliyetiniz olmazsa OTV.siz aracda zaten olmaz.

Tekerlekli Sandalye