Sol bacak ileride derecede yürüme bozukluğu ÖTV yararlanır mıyım?

kemaltosun

Üye
Üye
Foto-1.jpg

Tecrubeli arkadaslarin engin bilgilerinize ihtiyacım var raporuma istinaden belki okunmayabilir içeriği şu şekilde
-Sadece sol bacagimda İleriderecede lenfödem yürüme ve hareket engelleyici ölçüde olarak geçmekte %80 ve süreklidir. (KRONİK)
-ötv,sakatlık indirimi,istihdam ve özürlü kimlik kartı olarak genel kapsamlı bir rapordur.

Benim kafamı karıştıran kısmı ortopedi olmadığı ve herhangi bir ibare olmadığı için (özel tertibat, otomatik vites v.s.)

1- Ehliyetim B sinifi ehliyetim var otomatik vites kullanır kodu olması kaydı ile engelli olarak degistirebilirmiyim? (Bacağım ciddi derece ödem olduğu için diğerine göre çok ağır durumdadır. fotoda görebilirsiniz. )
2- Raporuma göre ötv den muaf araç alabilirmiyim?

bacakengelli.jpg

Hastalığımın fotoğrafı. Bu şekilde ehliyet ve araç alan arkadaşlardan yardimci olmalarını rica ediyorum.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
[MENTION=17216]kemaltosun[/MENTION] bey, B sınıfı ehliyetinizi B engelli sınıfına çevirtir ve raporunuzda otomatik vitesli araç kullanır 10.02 kodu olursa evet ÖTV den yararlanırsınız. Burda kimse size kesin olarak alırsınız yada alamazsınız diyemez. Hastalığınız biraz ekstrem bir hastalık. Deneyip görmek lazım.

kemaltosun

Üye
Üye
Kod vermissiniz sürücü sağlık raporunda olması gerekirken kodmu, yoksa genel rapordami, bu kodlar hangisinde olması gerekiyor. İkincisi b engelli ye cevirmek istediğimde komisyon beni tekrar rapor almak için başka hastaneye sevk ederim.
Kusura bakmayın ben yeni rapor aldım ne yapacağımı bilemiyorum o yüzden sizlerden yardım talep etmekteyim yukaridaki raporu inanin çok zor aldım iptal olmasından korktuğum için tereddutdeyim

kemaltosun

Üye
Üye
8470d1485781880-b-sinifi-ehliyeti-b-engelliye-cevirme-20170130_115844-1.jpg

[MENTION=7367]sağlık[/MENTION] Teknikeri
Hocam sürücü raporumu aldim sizce sizinde dediginiz gibi B engelli sınıfı otomatik vites kullanır uygun görürler?

Tekerlekli Sandalye