Sol bacak kısalık ve işitme kaybında ÖTV indirimli araç alımı?

hasan53

Üye
Üye
slm halil bey ben yeni raporaldım yüzde 44 ... iştmeden 36 örtepedi 8 fakat bagkurlu oldugum için işe yaramadı neyse halil bey
ötv siz arac alabilirmiyim sol bacagımda 4 cm kısalık var ve soltibia kırıksekeli kulaklarımda orta derece işitme kaybı var bundan dolayı engel olabılırmı yani hem ortepeti ve işitme engeli yardımcı olursanız cok sevinirim malum hastane rapor ilçede olmamdan dolayı hastane mesafe 95 kilometre sizin bilginiz dahilinde hareket etmek istiyorum şimdiden tesekkürler ..mesajınızı bekliyorum iyi gunler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19931]hasan53[/MENTION] Sol bacak engelliler ÖTV indirimden faydalanıyor. Ayrıca işitme engellilere sürücü belgesi veriliyor. Yani işitme sorununun olması sürücü belgesi almana engel değil. Sol bacak engelli olmanda sana ÖTV indiriminin yolunu açar. Kısaca başvurup şansını denemeni öneririm.

hasan53

Üye
Üye
cok tesekkür ediyorum sansımı deneyim ehliyetimi 1 ay önce degistirmiştim iki işitme cihazıyla teste girdik ünüverste hastanesindecihazli teste oran ucu ucuna gectik b sınıfı ticari arac kullanamaz oldu yinede bu ehliyet rapor muracatımda otv için nasıl talep edeyim h sınıf ehliyet ve otamatik vites diye kurul rapor talep mi ediliyör neler yapmam lazım bilgilendirimisiniz
şimdiden tesekküer ediyorum....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kurul sizin talep doğrultusunda hareket etmez. Sizdeki hastalık ve sakatlığa göre sürücü belgesi ve nasıl araç kullanacağınıza karar verirler.

hasan53

Üye
Üye
Kurul sizin talep doğrultusunda hareket etmez. Sizdeki hastalık ve sakatlığa göre sürücü belgesi ve nasıl araç kullanacağınıza karar verirler.

.....slm halıl bey bugun heyet raporu aldım özel tertibatlı arac kullanması uygundur yazılı neden otamatık vıtes ibaresi yazmıyorlar hastane bunu yazamayız diyorlar bayi neye goer tertibatli diyor otmatık yazılsaydı .saglık kurulu mu veriyor otomatık vites raporu???raporumda SOL TİBİAKIRIK SEKELİSOL ALTEKSTREMİTEDEKISALIKATROFİ %8+%3+%3+13 VE İŞİTME KAYBI %36 ENGEL ORANIM%44 hastaneden sonra saglık kurulagittim memur bu orana verilmez vazgeç bosuna ugrasma diyorbana once ehliyet için ottebedi rapor al diyor komısyona sevki uygundur kutucuk işaretlensin diyor elimdeki rapor yok hukmundemi ne yapmam lazım ??

hasan53

Üye
Üye
Ekteki raporum
f629762923ad8681559bb135813c55ee.jpg
ae6bc53678335204ecf398a20f764f43.jpg

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araca nasıl bir tertibat takılacağını makina mühendisi belirler. Onu belirlemedimi. Bayinin tertibatla işi yok. Bu raporla ÖTV indirimden faydalanırsınız. Hiç bir sorun yok raporunuzda.

hasan53

Üye
Üye
Hocam raporu yeni aldim şimdi siradaki iş aile hekim sevkli ehliyet sürücübelge degişimi doktor raporu ozellikle sürücü olur degil komisyona sevk bölümü işaretlenip saglik il mudurlugü mracat yapilacak bana söylenen bundan ibaret..benim kafama takilan raporda tertibat yaziyor bunu otamatik yazmasi gerekmezmi veya muhendis otamaik vites yazarda rapor tertibatli arac yaziyor sonra bunlardan proplem cikmazmi??? Burada muhendisin verdigi karar kesinmi hallediliyormu sikintimbu hocam

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır mühendis ona karar vermez. Kurul tertibatlı araç kullanır ibaresini uygun bulmuşsa muhendiste takılacak aparatın nasıl bir şey olduğunu belirler sadece.

hasan53

Üye
Üye
Slm Halil agbim benim rahatsızlık sol bacak yapılacak tertibat olmaz mühendis o zaman 10.02 kodu yazarmi yada benim bu rapora itiraz Edip bunu otomatik vites kullanır ibaresi yeniden yaptırayım mı,? İl sağlık girmeden bunu yapsak ne önerirsiniz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İl sağlık müdürlüğünde kurula girmek zorundasınız. Girmeme gibi bir şansınız yok malasef.

Apo

Üye
Üye
Merhabalar Halil Bey. Benim de bir sorum olacak size. Sol bacağımda iki santim kısalık var. Devlet hastanesinden aldığım raporda ötv indiriminden faydalanır + özel tertibatlı araç kullanır yazıyor. Bu raporla maliyeye gittiğimde bana bacak kısalığında minimum 4 cm kısalık olması gerekir dediler. Bakanlıktan özelge başvurusunda bulunmamı istediler. Sizce ötv indiriminden faydalanıp otomatik vitesli araç alabilirmiyim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bence alabilirsin. 4 CM kısalık olacak diye bir ibareyi hiç duymadım. Özelge de bu yönde olacaktır diye düşünüyorum.

Apo

Üye
Üye
Teşekkürler Halil bey. Özelge başvurusunu yaptım. 17 Ocak ta ehliyet için heyete gireceğim. Önerileriniz varmı acaba

hasan53

Üye
Üye
Benim kısalık oran 4 cm bu Çarşamba ehliyet değişimi için ortepeti randevum var bu bilgiye bende doktora rapora yazdirayim raporu hemen Balıkesir il sağlık müdürlüğü vericegiz hayırlısı olsun diyelim

hasan53

Üye
Üye
Slm Halil Bey bugün özelge sonucu öğrendim olumsuz dediler Ankara'dan bu sonuç kesin kararımı benim tekrar nasıl bir işlem yapayım itiraz etme hakkım varmı?

Tekerlekli Sandalye