Sol gözüm görmüyor hangi oranda rapor alırım?

yahmetcoskun

Üye
Üye
herkese merhabalar ben hastaneye başvurdum sol gözüm retina yirtilmasindan dolayı hiç görmüyor doktor %32 verdi. nöroloji ye başvurdum eeg çekti ve sıkıntılı deyip bana %40 verdi. salı günü heyete gireceğim. bu rapor ne kadar düşer veya düşer mi. bide oradan verecekleri belge ile emekli olabilirmiyim başka ne yapmam lazım. hiç bir şey bilmiyorum
kurulda ne yapmam lazim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=20125]yahmetcoskun[/MENTION] tek gözün tamamen görmemesi durumunda evet %32 oran veriliyor. Eğer norolijeden alacağınız oranla toplam engel oranınız %40 ve üstüne çıkarsa engellilere tanınan haklardan (emeklilik vb. gibi) yararlanırsınız. Heyette sizin birşey yapmanıza gerek yok. Ordaki DRlar zaten sizin durumunuzu biliyor. Heyet olayı biraz prosedür gibi bişey. İçeri girmenizle çıkmanız bir oluyor zaten.

yahmetcoskun

Üye
Üye
çok teşekkür ederim %32 gözden %40 da biyolojiden aldim %72 ediyor ama hesaplama farklı sanirim %59 ediyormuş toplam. oradan raporu aldıktan sonra ne yapmam lazım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Baltazara göre hesaplandığı için normal matematik işlemi geçmez bunda. Raporu aldıktan sonra ne yapmam lazım derken tam olarak neyi kastetdiniz?

yahmetcoskun

Üye
Üye
emeklilik için prim günüm yetiyormuş 4500 günüm var. yaşım 35. o hastaneden aldığım belge yetermi emekli olmama başka bir yerden başka bişey daha yapmama gerek var mi. bide sağlık kurulu bu oranı düşürür mu. vergi indirimi için ne yapmam lazim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
%40 ın üstünde bir rapor alırsanız o raporla SGK ya emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Oranın düşürülmesi küçük bir ihtimal bence. Vergi indirimi aktif çalışanlar için geçerli. Şuan çalışıyormusunuz

Tekerlekli Sandalye