Sol kalça çıkığı ÖTV indirimi?

sadık19

Üye
Üye
Halil bey merhaba;
Benim eşimin sol bacağında kalça çıkığı var dolayısı ile dier bacağından biraz kısa ve ince ayakta kalıp yorulunca ağrıyor sızlıyor diyo rahatsız oluyor yani.Okudun ötv indiriminden yaralanabileceğimiz yazıyor.Eger sizde yardımcı olursanız öncelikle bir sağlık raporu alıp peşinden ehliyet ve araç almak istiyorum.Şimdi sorum şu sırası ile hangi hastaneden kolay alırız raporu bazı hastaneler konuya hakim olmadıklarından istenilen raporlarda sıkıntı çıkarıyormuş.Hastaneden nasıl bir rapor talep edeceğiz hastaneden bize örnek dilekçe veriyorlar mı raporda ne yazmalı (tertibatsız araç) almak istiyoruz.Yeni yasa ile H sınıfı ehliyet kalkmış galiba.Yardımcı olursanız sevinirim.Kolay gelsin cevabınızı bekliyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar,
Açıkcası şu hastaneden alın diye bir öneride bulunmam mümkün değil. Malumunuz hangi ilde hangi hastane var hangileri kolaylık gösterir bunu bilmem imkansız. Sorunuza gelince evet h sınıfı ehliyet kalktı. H sınıfı sürücü belgesi yerine artık engellilere engel durumlarına göre A veya B engelli sınıfı sürücü belgesi veriliyor. Sizin raporunuzda (engel durumunuza göre) a veya b sınıfı ehliyet alır "otomatik vitesli araç kullanır" ibarelerinin olması gerekir. Zaten sol bacak engelliler için bu ibare yazılıyor. Rapor için başvurduğunuzda raporun alınma amacı kullanım amacını sorarlar size siz orda ÖTV indirimli araç ve diğer ilgilendiğiniz alanları doldurunuz. Diğer alanlar şimdi olmazsa ilerde size lazım olabilir.

sadık19

Üye
Üye
Merhaba;
Teşekkür ederim öncelikle istanbul da oturuyorum bunu yazmayı unutmusum istanbulda bir hastane önerirseniz sevinirim .Dier alanları doldurunuz ileride lazım olur dediğiniz alanlar neler bilmiyoruz lütfen yazarsanız sevinirim.Tekrar teşekkür ederim.

sadık19

Üye
Üye
Halil bey;
Rapor örneğinde tarih 16 Temmuz 2007 yazıyor acaba yeni bir yasa varmı yoksa aynen yazalım mı?teşekkürler.

serhat67

Üye
Üye
halil bey nasıl msj atılıyor tarif edermisiniz

sadık19

Üye
Üye
özel mesaj atıyorsunuz ama "yeni konu aç" diye bir yer var orda konu açarsanız cevap yazıyor.Zaten yazdığınız yazıyıda kendisi görecektir.

serhat67

Üye
Üye
Bağış arac

halil bey merhaba ben %65 raporluyum raporumda sakatlık indirimi ve vergi indirimi yazıyo ben araç alabilirmiyim veya yurt dışından bağış adı altında araç alabilirmiyim. Fiziksel bır rahatsızlığım yok.tesekkur ederim

balkesli

Üye
Üye
fiziksel bir rahatsızlığınız olmadığı için bu oranla araç alamazsınız

sadık19

Üye
Üye
Halil bey;
Engelli sağlık kurulu raporu ve Engelli sağlık kurulu raporu hakem heyeti diye iki ayrı şey var hastane listelerinde.Ben ehliyet ,araç alıp ötv den faydalanmak istediğim için ayrıca dier vergi indirimlerin den yani mtv den faydalanmak,emlak vergisi indiriminden faydalanmak engelli kimlik kartı almak istiyorum.Bu iki hastane listesinden herhangi birine gidebilirmiyim yoksa hangisi??Ne yapmam lazım.Teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli sağlık kurulu raporu bunu seçeceksiniz sadık bey. Listede bulunan ve faydalanmak istediğiniz tüm yerleri işaretleyin. Daha öncede söylediğim gibi bugün lazım olmazsa ilerde size lazım olur. Lazım olduğunda yeni rapor çıkartmakla uğraşmazsınız.

Tekerlekli Sandalye