Sol kalça çıkığı ÖTV indirimi?

sadık19

SMS Activated
Halil bey merhaba;
Benim eşimin sol bacağında kalça çıkığı var dolayısı ile dier bacağından biraz kısa ve ince ayakta kalıp yorulunca ağrıyor sızlıyor diyo rahatsız oluyor yani.Okudun ötv indiriminden yaralanabileceğimiz yazıyor.Eger sizde yardımcı olursanız öncelikle bir sağlık raporu alıp peşinden ehliyet ve araç almak istiyorum.Şimdi sorum şu sırası ile hangi hastaneden kolay alırız raporu bazı hastaneler konuya hakim olmadıklarından istenilen raporlarda sıkıntı çıkarıyormuş.Hastaneden nasıl bir rapor talep edeceğiz hastaneden bize örnek dilekçe veriyorlar mı raporda ne yazmalı (tertibatsız araç) almak istiyoruz.Yeni yasa ile H sınıfı ehliyet kalkmış galiba.Yardımcı olursanız sevinirim.Kolay gelsin cevabınızı bekliyorum.

Merhabalar,
Açıkcası şu hastaneden alın diye bir öneride bulunmam mümkün değil. Malumunuz hangi ilde hangi hastane var hangileri kolaylık gösterir bunu bilmem imkansız. Sorunuza gelince evet h sınıfı ehliyet kalktı. H sınıfı sürücü belgesi yerine artık engellilere engel durumlarına göre A veya B engelli sınıfı sürücü belgesi veriliyor. Sizin raporunuzda (engel durumunuza göre) a veya b sınıfı ehliyet alır "otomatik vitesli araç kullanır" ibarelerinin olması gerekir. Zaten sol bacak engelliler için bu ibare yazılıyor. Rapor için başvurduğunuzda raporun alınma amacı kullanım amacını sorarlar size siz orda ÖTV indirimli araç ve diğer ilgilendiğiniz alanları doldurunuz. Diğer alanlar şimdi olmazsa ilerde size lazım olabilir.

Merhaba;
Teşekkür ederim öncelikle istanbul da oturuyorum bunu yazmayı unutmusum istanbulda bir hastane önerirseniz sevinirim .Dier alanları doldurunuz ileride lazım olur dediğiniz alanlar neler bilmiyoruz lütfen yazarsanız sevinirim.Tekrar teşekkür ederim.

Halil bey;
Rapor örneğinde tarih 16 Temmuz 2007 yazıyor acaba yeni bir yasa varmı yoksa aynen yazalım mı?teşekkürler.

özel mesaj atıyorsunuz ama "yeni konu aç" diye bir yer var orda konu açarsanız cevap yazıyor.Zaten yazdığınız yazıyıda kendisi görecektir.

Bağış arac

halil bey merhaba ben %65 raporluyum raporumda sakatlık indirimi ve vergi indirimi yazıyo ben araç alabilirmiyim veya yurt dışından bağış adı altında araç alabilirmiyim. Fiziksel bır rahatsızlığım yok.tesekkur ederim

Halil bey;
Engelli sağlık kurulu raporu ve Engelli sağlık kurulu raporu hakem heyeti diye iki ayrı şey var hastane listelerinde.Ben ehliyet ,araç alıp ötv den faydalanmak istediğim için ayrıca dier vergi indirimlerin den yani mtv den faydalanmak,emlak vergisi indiriminden faydalanmak engelli kimlik kartı almak istiyorum.Bu iki hastane listesinden herhangi birine gidebilirmiyim yoksa hangisi??Ne yapmam lazım.Teşekkürler.

Engelli sağlık kurulu raporu bunu seçeceksiniz sadık bey. Listede bulunan ve faydalanmak istediğiniz tüm yerleri işaretleyin. Daha öncede söylediğim gibi bugün lazım olmazsa ilerde size lazım olur. Lazım olduğunda yeni rapor çıkartmakla uğraşmazsınız.

Geri