Sol Kol Dirsek Altı Engelli Ehliyet

ufukuzun

Üye
Üye
Sol kol dirsek altından doğuştan (amputasyon) engelliyim. Ehliyet başvurusu için 2015 yılı sonunda Antalya devlet hastanesine başvurmuştum fakat olumsuz sonuçlandı. Heyette koldan engelli olduğun için sürücü olamazsın denildi. Sonrasında öğrendiğim ise o hastaneden hiç koldan engelli birisine H ehliyet için rapor verilmemiş. Fakat farklı şehirlerden arkadaşlarımın almış olduğu raporların örnekleri elimde mevcut. Nasıl bir yol izleyeceğim veya nereden bu raporu sorunsuz bir şekilde alabilirim. Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17322]ufukuzun[/MENTION]
Sol koldan engelli olanlar hem ehliyet alabiliyor hemde otomatik vitesli araçları ÖTV indirimli alıyor. Hastane hangi mantığa göre ehliyet vermedi anlamak güç. Yakın zamanda sol kol engellilerin ÖTV indirimli araç alımına ilşkin düzenleme yapıldı. Yine engelli ehliyetleri içinde düzenleme yapıldı. Bu son düzenlemeler sonrası tekrar şansınızı deneyin.
Yapacaklarınız;
Ehliyet için aile hekimine başvurun, aile hekimi sizi hastaneye sevk edecek ve süreç bu şekilde devam edecek. Şayet bu işlemler sonucu yeniden red edilirse başvurunuz bu seferde rapora itiraz edersiniz.

ufukuzun

Üye
Üye
Halil Bey,
Bugün Atatürk Devlet Hastanesine gittim. Orada sisteme TC kimlik numaramı girdiklerinde 06.10.2015 tarihinde başvurunuz görünmekte, bu raporda ehliyet alabilir, tertibatlı araç kullanır yazmıyor mu? Sorusuna reddedildi demiştim. Bildiğim kadarıyla önceden heyetten çıkan rapor ret olursa 1 yıl başvuru yapamıyorduk. Daha sonrasında 6 aya düşmüştü bu bekleme süreci.Şimdi il sağlık müdürlüğüne dilekçe vermeniz gerekiyor dediler.

Tekerlekli Sandalye