Sol kol sinir kopukluğu olan ÖTV'den yararlanır mı?

rasoaga

Üye
Üye
sol kolumda brakial plexus sinir kopuklugu var kolumu %50 kullanabiliyorum düz vites veya otomatik vites sürümünde hic bi sıkıntı olmuyor sadece cam acip kapamak problem onunda ac kapa dügmesi sag tarafa alinsa tmm alinmasada olur
simdiye kadar bi rapor almadim ama askerlik icin almam gerekiyor zamanı geldi.acaba % kac rapor verirler bana? ve diyelim %40 rapor alamadim %20 felan aldım diyelim rapor.yinede faylanabilirmiyim 0 arac ötv muafiyetinden yoksa %40 raporum olmasımı şart ?

Halil abi senden baska dogru düzgün cevap veren birini bulamadim kac saattir dolaniyorum internette kesin biseye ulasamadim
senin icin üye oldum abi cevap lütfen saygılar iyi forumlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17109]rasoaga[/MENTION] hangi oranda rapor alacağını söylemek çok zor. Zira hastalığın anladığım kadarıyla sinir kopukluğu ve bu tür hastalıklarda sinir kopukluğu olan uzvun işlev kaybına göre oran verilir. Bu işlev kaybının derecesinide ancak dr detaylı muayene sonrası bilebilir. Soruna dönecek olursak. Öncelikle ÖTV indirimli araç alımında rapor oranının bir önemi yok. Yani rapor oranın %10 da olsa %20 de olsa şartların uyması durumunda yararlanabilirsin. Buna göre yakın zamanda yayınlanan tebliğe göre sol koldan engelli olanlar otomotik vitesli araçları ÖTV indirimli alabilir. Konuya ilşkin detaylı açıklmayı şurada yazmıştım. O konuya bir göz atmanı öneririm. http://engelliler.gen.tr/f18/sol-el...nlar-artik-otv-indirimli-arac-alabilir-27175/

rasoaga

Üye
Üye
bi tertibat gerekecegini zannetmiyorum misal ozaman sadece otomatik vites olması gerekiyor yani benim icin şartlarda..
Allah razı olsun işin gücün rast gelsin Halil abi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok zaten sizin engellinize göre tertibata gerek yok. Burada sorun şuydu. Önceden sol kol engelliler otomatik vitesli araçları ÖTV indirimli alamıyordu. E sol için tertibat gerekmediğinden sol kol engelliler için ÖTV yolu kapalıydı. Bu düzenleme sol koldan engellilere ÖTV yolunu açmış oldu.

Tekerlekli Sandalye