Solunum testini geçersiz saymislar

birsen hanim

Üye
Üye
Bugün raporumu aldım %82 vermişler eski raporum 91 di astımdan 2 hafta hastanede yattım sft testinde beni çok yiprattilar nefesim kesildi çıkan sonuçla doktor %20 işgücü kaybı oranı vermişti heyette sft uyumsuzdur heyetce iptal yazmışlar bu nasıl adalettir bu kadar üfleyebiliyorum napayım kalp krizi gecirecektim zaten astım tedavisi görüyorum 20 yıldır neden böyle yapıyorlar

GT-I9301Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Birsen hanım verilen rapora itiraz edebilirsiniz. İtiraz için verilen raporla birlikte "il sağlık müdürlüğüne" giderek itirazda bulunabilirsiniz.

birsen hanim

Üye
Üye
Evet itiraz edebilirim lakin bu yazın ortasında benim gibi 62 yaşında tansiyon şeker onkoloji hastası bir insana bütün doktorları tekrar dolaşıp kan verip çeşitli testlere maruz kalmak tekrar tekrar biraz zulüm olmuyor mu

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18428]birsen hanim[/MENTION]

Çok geçmiş olsun Allahtan şifalar diliyorum. Öyle bir sistemki ya susup kabullenilecek yada tüm zorluklar göze alınıp itiraz yoluna gidilecek insanlara malesef başka bir yol sunmuyorlar. Yanlışmı buldun çıkan sonucu itiraz et kardeşim deniliyor ama itirazın akabinde yaşanacak o zorluk insanların sıkıntıları hiç kimsenin umurunda değil. İşte böyle garip bir sistem içersindeyiz Allah kolaylıklar versin demekten başka birşey gelmiyor elden.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Evet itiraz edebilirim lakin bu yazın ortasında benim gibi 62 yaşında tansiyon şeker onkoloji hastası bir insana bütün doktorları tekrar dolaşıp kan verip çeşitli testlere maruz kalmak tekrar tekrar biraz zulüm olmuyor mu

Selamlar Birsen Hanım,

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Acil şifalar dileğimle bir soru sormak istiyorum izninizle;

Mevcut engelli sağlık raporunuzun %91 den % 82 ye düşürülmesi size bir zarar verir mi? Ya da aslında merak ettiğim o raporu çıkartmak oldukça meşakkatli bir çaba harcamanızı gerektirdiği ve bunu kendimde vergi indirim hakkı alırken yaşadığım için biliyorum, önemli olan bir daha o kapılarda perişan olmamakdır değil mi?

Yani ne farkeder? % 91 yada % 82? Üzülmenize değer mi?

Sağlıcakla kalın,

birsen hanim

Üye
Üye
70 puanimi dusmedikten sonra sorun olmaz benim için önemli olan maaşım yani geçimim ama hastanede 15 gün nefes alabilmem için beni hastaneye yatıran doktorların senin puanını heyetce geçersiz sayiyoruz demesi solunum testini yapabilmek için kalp damarlarimi bile hiçe sayaraktan bana yüklenildi bunun ne kadar zor bir test olduğunu benim gibi koah ve astım hastaları bilir madem iyiyim neden hastanede tedavi altına aldı bu doktorlarimiz işte bu hakkı görmezden gelmektir Üstelik bu üçüncü rapor oldu aynı hastane bana yine bir yıllık rapor verdi heryil yaşıyorum bütün bu testleri

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Her yıl yaşamakta olduğunuz sıkıntılı durumu anlıyorum ve sizin yapmanız gereken tek şeyin o heyetteki doktorlarla yüzyüze konuşarak raporunuzun sürekli olmasını istemeniz olacağını düşünüyorum. Yoksa onları Allaha havale etmek yada onlarında bir gün sizin yerinizde olabileceğini düşünmek (hatta bunu dilemek ki günah olsa bile) hiç bir fayda sağlamayacaktır.

Aslında sizin tüm bu yazdıklarınızdan yola çıkarak uzun zaman önce yazmayı planlayıp sürekli ertelediğim yazımı yazmak istiyorum. Başlangıçta belki okuyucuya ağır gelebilir hatta site yöneticisi sevgili Halil Yılmaz'ın hışmına uğrayabilirim ama artık yeterince doluyum ve yazmak istiyorum...

Yazımı https://engelliler.gen.tr/f5/ sayfasından bulup okuyabilirsiniz.

Her şey adına üzgünüm...

birsen hanim

Üye
Üye
Öyle güzel yazmış öyle güzel özetlemissin ki herseyi tebrik ediyorum seni gazoz ağacı evladım
Hani yüz yüze konuşmak dediniz ya heyette, bunu nasıl yapacam o heyet odası bizim için kurulmuş olmasına rağmen bunu unutup insanlara firsatci gözüyle bakan doktorlarla mi. ..içeri gir,fazla yaklaşma, ayakta dur, tamam çık. ... işte heyet odası bu kadar 4 kelime 5 saniye. ....
Hiç şansım yok 90 yaşındaki insanlarada bir gün kalkıp yürür düşüncesiyle bir yıllık rapor veriyorlar tek çarem eğer ki yaşarsam seneye başka bir hastaneyi denemek yinede şükürler olsun bu kanunla ekmek yiyebiliyorum
Bütün bunları içimi biraz olsun döküp rahatlayabilmek adına sizinle paylaştım teşekkür ederim

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Birsen Hanım,

Asıl ben sizi tebrik ediyorum bir türlü uygun kelimeyi bulamadığım ve onu bana hatırlattığınız için :( işte asıl demek istediğim engellilik ile fırsatçılığı birbirine karıştırmış olanların çokluğu yüzünden sizin bugün yaşadığınız duruma maruz kalmanızdır. Atasözlerimiz ne kadarda anlamlı: ''Kurunun yanında yaş da yanar''.. maalesef kendileri için her türlü menfaati kollamayı kazanılması mübah bir hak gibi görenler yüzünden heyet doktorları ve toplumun büyük bir kesimi engellileri fırsatçı, beleşci, bedavacı, aciz, parazit ve zavallı olarak görüyor. Çünkü asıl sorun engellenme halini faydalanma haline çevirmeyi düşünenlerde oysa engellilik yaşamdan bir çeşit engellenme halidir ne yazık ki iş gücü kaybıyla ölçülen, çalışma gücünün asla eskisi gibi olamayacağı yönünde verilen rapor ile doğruluğu kanıtlanma amacı güdülen. Tabii ki bu raporun engelli kişiye faydası dokunacaktır ve dokunmalıdır da zaten. Asıl sorun bu engellenme durumunu maddi kazanca dönüştürmeyi planlamak ve iflah olmaz bir şekilde alabileceği tüm maddi kazançları toplamaya çalışanlarda..

Konuyu daha fazla dallanıp budaklandırmak istemiyorum sonuçta herkesi korumaya yeterli kanun ve yasalar mevcut ama işte gel gör ki bugün gerçekten o raporu almaya hakkeden engelliye fırsatçı gözüyle yaklaşılmasının yegane nedeni içimizdeki nefisleri doymak bilmeyen, hep daha fazlasını isteyen bizim içimizdekiler...

Çoğu zaman öfkeme yenik düşsemde bazen onlara da hak veriyorum. Madem kanunda açık bir madde yakaladılar o halde neden değerlendirmesinler diyorum ama sonra gerçekler geliyor aklıma ve yazık diyorum ''Sizleri bu hale getiren sisteme yazıklar olsun...!''

Dilediğiniz kadar dertleşebilirsiniz ve zaten forumlar bu amaçla var. Hem kimbilir belli mi olur belki bir gün bu satırlarda mutluluğunuzu da paylaşmak istersiniz?

Her şey gönlünüzce olsun dileklerimle,

Tekerlekli Sandalye